Vaginálny orgazmus neexistuje, tvrdia vedci

Sex, vášeň, milenci, orgazmus, dvaja, pár, láska, milovať sa
shutterstock.com

Autori talianskej štúdie prekvapivo tvrdia, že žena dosiahne vyvrcholenie iba za nasledujúcich podmienok.

Podľa talianskych vedcov Vincenza a Giulie Puppovcov vaginálny orgazmus v skutočnosti neexistuje. Vo svojej štúdii, ktorú zverejnili v časopise Clinical Anatomy, tvrdia, že ženy dokážu dosiahnuť orgazmus iba stimuláciou klitorisu a okolitých erektilných orgánov. Namiesto pojmov vaginálny a klitorálny orgazmus by sa preto podľa nich mal používať výraz ženský orgazmus, ktorý je ekvivalentom mužského orgazmu.
sex, vášeň, láska, dvaja, pár, milovanie, milenci
shutterstock.com

Ženský orgazmus: Prečo ho nemôžete dosiahnuť?

Tri druhy orgazmov sú mýtus

Historicky sa predpokladalo, že ženy dokážu dosiahnuť tri rozličné druhy orgazmov – vaginálny, klitorálny a orgazmus vyvolaný stimuláciu takzvaného bodu G, ktorého existenciu však zatiaľ nikto nedokázal. Autori najnovšej štúdie však tvrdia, že väčšina žien počas samotného pohlavného styku orgazmus nedosiahne a u tých, ktoré ho dosiahnu, je to vždy iba vďaka stimulácii klitorisu a okolitých erektilných orgánov. Takouto stimuláciou sa však dá vyvolať orgazmus u každej ženy.

5 tantrických trikov pre úžasný orgazmus

Na veľkosti nakoniec záleží

Nedávny výskum amerických vedcov však naznačil, že na schopnosť ženy dosiahnuť orgazmus môže mať vplyv veľkosť klitorisu. Ich štúdia totiž dokázala, že ženy s takýmto problémom majú klitoris menší a nachádzajúci sa ďalej od vagíny.

Informácie pochádzajú z webstránky www.dailymail.co.uk.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk