5 trápnych otázok, na ktoré sa bojíte spýtať lekára!

Lekár, zdravie, vyšetrenie

Zistili sme za vás odpovede na otázky, na ktoré v ordinácii u lekára nemáte odvahu. Tu sú:

Načo je mužom suspenzor?

Semenníky muža sa vyvíjajú v brušnej dutine a do mieška zvyčajne klesnú pred narodením. Nervové a cievne spojenia sa však neprerušia. Semenníky pri údere nechráni sval ani kosť, bývajú husto popretkávané nervami, preto sú veľmi citlivé.  Suspenzor chráni semenníky, fixuje ich a slúži podobne ako športová podprsenka.

Dá sa močením v sprche vyliečiť pleseň na nohách?

Vyznávači urinoterapie tvrdia, že moč účinne lieči pleseň na nohách. Napriek pochybnostiam, čiastočne majú pravdu. Močovina, hlavná zložka moču, sa pridáva tiež do prípravku na ošetrenie závažných prípadov plesne na nohách. Testy ukázali, že keď sa s bežne používanými protiplesňovými masťami aplikoval močovinový krém, úspešnosť liečby sa zvýšila o 45 percent. No tento krém však pleseň nelieči, iba je nápomocný. Vďaka nemu totiž tkanivo pokožky zmäkne a je lepšie pripravené na prienik liečivých protiplesňových látok. Čiže z toho vyplýva, že samotné močenie vás plesne nezbaví, ak nemáte po ruke krém proti plesni.

Čo sa deje, keď nám vyrazí dych?

Asi to už poznáte. Zalapáte po vzduchu. Napína vás na vracanie. Prečo sa tak deje? Za všetko môže bránica. Úder medzi dno žalúdka a srdce môže dočasne ochromiť bránicu. Na tomto mieste sa nachádza zhluk nervových buniek zvaný plexus solaris, ktorý paralizuje bránicu a vy sa nedokážete nadýchnuť.

Hrozia Saganovi problémy s erekciou?

Alebo inak. Môže dlhodobá cyklistika spôsobiť u muža erektilnú dysfunkciu? Žiaľ môže. Viaceré štúdie potvrdili, že pridlhé sedenie na bicykli môže zapríčiniť, že príslušný orgán naozaj ochabne. Dôvodom je tlak vyvíjaný na hrádzu, cievy a nervy počas sedenia na bicykli, ktorý stojí za obmedzeným prietokom krvi a slabým zásobovaním pohlavného údu kyslíkom. Tento stav vedie k fibróze penisu, ktorá spôsobuje ťažkosti pri dosahovaní erekcie. Chcete, aby to nehrozilo vášmu partnerovi? Posvieťte si na jeho sedadlo na bicykli. Prípady erektilnej dysfunkcie sa vyskytujú najmä v prípade, ak je úzke.

Prečo ženáčom rastie brucho?

Môžu steroidy mužom zmenšiť semenníky?

Páči sa vám svalovec vo vašom okolí, no máte toto podozrenie? Je to naozaj pravda, že steroidy zmenšujú semenníky?  Tieto látky majú skutočne tú moc, že niektoré časti tela môžu zväčšiť, ale aj zmenšiť. Sú to totiž syntetické deriváty mužského hormónu testosterónu a medzi ich vedľajšie účinky patrí zvýšená agresivita, výskyt akné,  či rast chĺpkov na tele. U mužov sa vyskytuje i impotencia, znížený počet spermií, rast prsníkov a scvrkávanie sa semenníkov. Takže, dievčatá, pozor na svalovcov. Aby vám neboli len ozdobu. 🙂

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk