Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.gettyimages.com
reklama:
reklama:
reklama:
15. marca 2021 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA

Vedci spísali 4 vety, podľa ktorých spoznáte psychopata.

To, či máte vo svojom okolí psychopata, sa dá spoznať vďaka úplne jednoduchým znakom. Je dokonca veľmi pravdepodobné, že niekoho takého vo svojom okolí máte. Väčšina  z Vás si pravdepodobne pod pojmom psychopat predstavuje  človeka, ktorý patrí medzi  vrahov. Tak tomu ale vôbec nie je. Podľa psychológov a vedcov tvoria psychopati až 1% celkovej populácie, takže je veľmi pravdepodobné, že ste sa s niekým takým už stretli.

O psychopatoch  napísal veľmi úspešnú knihu Jackson MacKenzie, ktorý sa v nej zaoberá aj najčastejšími vetami, ktoré psychopati hovoria. Takéto vety budú 4 a my sa na ne teraz spoločne pozrieme!

„Si šialený / šialená“

Spomínate si na príslovie pre hlupáka každý hlúpy? A čo takto „pre blázna je každý blázon.“? Psychopat má vo zvyku mať na každom človeku nejakú nálepku. Psychopat nikdy nepovažuje seba za zlého a šialeného, ale skôr všetkých okolo seba.

„Si príliš citlivý / citlivá „

Chcú, aby ste uverili tomu, že problém nie je v tom, že niekoho fyzicky napadli, či verbálne týrajú. Psychopat sa vždy bude snažiť o to, aby ste sa vy cítili ako tí zlí. Aby ste verili tomu, že Vy ste tí, ktorí urobili chybu. Všetko otočia vo svoj vlastný prospech a zrazu chyby, ktoré sú ich, budú Vaše.

„Moc nad všetkým premýšľaš“

reklama:

Proti psychopatom je najsilnejšia  predovšetkým Vaša intuícia. Ak ste chytrí, psychopat vie, že tým, že nad jeho správaním budete neustále premýšľať, ho môžete jedine ohroziť. Preto Vám častokrát bude hovoriť, nech nad vecami toľko nerozmýšľate a nelámte si nad nimi hlavu.

„Vôbec mi nerozumieš“

Ba naopak. Vy im rozumiete až moc dobre, problém je ale v tom že oni si to nevšimli. Preto sa budú snažiť zahrať svoju hru tak, aby ste Vy vyzerali ako blázni, ktorí všetko prekrútili. Psychopati nechcú byť odhalení a pokiaľ im budete rozumieť viac, než sami chcú, budú ozaj v ohrození.

reklama:

Odporúčané

K téme

V tomto veku sa najčastejšie vyskytuje nevera: A štyri signály že vás partner podvádza Milujete čokoládu? V tom vás podporíme! Tu je 8 vedecky podložených dôvodov, prečo je čokoláda dobrá pre vaše zdravie

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.