Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prsia, žena, kráska
reklama:
reklama:
reklama:
13. júla 2018 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA

Vedeli ste, že prsia vplývajú na vaše šťastie? Aspoň vedci tvrdia nasledovné…

Vaše prsia sú samozrejme skvelé. Predstavujú symbol vašej ženskosti a neodmysliteľnú súčasť vášho tela, ktorá priťahuje zrak mužského pokolenia. Záleží však na ich veľkosti. Práve tá môže mať závažný vplyv na vašu náladu. Aspoň tak tvrdí nová štúdia publikovaná v časopise plastickej a rekonštrukčnej chirurgie. Podľa nej mladé ženy, ktoré majú asymetrické prsia (jeden prsník je menší ako druhý), môžu trpieť negatívnymi mentálnymi a emocionálnymi problémami.

Dospievanie je ťažké

Vedci pozorovali na vzorke dievčat vo veku 12 – 21 rokov súvislosti medzi tvarom i veľkosťou ich pŕs a psychickým rozpoložením žien. Každú respodentku pred začatím experimentu vyšetril plastický chirurg. Päťdesiatdeväť dievčat malo miernu asymetriu, 160 z nich disponovalo nadmerne veľkými rozdielmi medzi prsníkmi a 142 sa mohlo pochváliť rovnakou veľkosťou. Prečo sa prieskum zameral na dospievajúce dievčatá? Autori štúdie vysvetľujú, že “mierne až stredne závažné rozdiely v tvare prsníka, veľkosti a pozície sú celkom bežné najmä počas dospievania žien, kedy sa ženské telo ešte len vyvíja.” Avšak, niekedy je rozdiel tak veľký, že môže spôsobiť emocionálne problémy, ktoré negatívne zasahujú do vášho zdravia.

Asymetria nie je len kozmetický problém

Uvedená štúdia odhalila nasledovné: Asymetria prsníkov má výrazný vplyv na sebaúctu, poruchy stravovania a tým nielen na fyzické ale aj duševné zdravie. Konkrétne výskumníci zistili, že dievčatá s miernou a výraznou asymetriou trpeli nedostatkom sebadôvery, nenávideli svoje telo, mali problém nadväzovať nové známosti a uzatvárali sa do seba. Takisto až 70 percent trpelo poruchami stravovania, čo pramenilo z negatívneho postoja k vlastnému telu.

Vďaka týmto výsledkom dospeli autori štúdie k záveru, že asymetria “nie je len kozmetický problém,” pretože má významný vplyv na dievčenské sebavedomie, ktorý môže pretrvať aj v dospelosti.

reklama:

Dospievanie je ťažké,” hovorí Matthew Goldfine, klinický psychológ v New Yorku a New Jersey. “A s asymetriou prsníka ešte ťažšie. Táto fyzická abnormalita môže totiž viesť k mnohým frustráciám. Obzvlášť počas dospievania, keď si uvedomujeme všetky svoje nedostatky,” dodáva na záver odborník.

reklama:

Odporúčané

K téme

Vyberte si, ktoré šaty sa vám najviac páčia. Podľa toho zistíte, aká ste žena a čo si myslia o vás muži 10 stratégií, ako dostať chlapa do chomúta

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.