Veľké brucho? Je to len nafúknuté črevo.Zbavme sa ho rýchlo a ľahko

brucho

Nedostatočný príjem vody

Dehydratácia je hlavnou príčinou niekoľkých zdravotných problémov, vrátane plynatosti čriev. Nadmerné pitie kávy a alkoholu k tomuto problému ešte viac pridávajú. Keď telu chýba voda, nahrádza ju tekutinou z tkanív. To potom vedie k nadúvaniu, ktoré sa môže javiť ako zadržiavanie vody, ale opak je pravdou. Telu voda chýba.

Zápcha

Zápcha býva dosť nepríjemná vec a pripomína vám, že by ste mali konzumovať viac potravín s obsahom vlákniny. Plyny, ktoré zostávajú uväznené za uviaznutou stolicou nezostanú v pokoji veľmi dlho a postupne sa začnú presúvať hore a dole po čreve. Výsledkom je potom nepríjemne nafúknuté brucho a prípadne i pociťovanie bolestí. Vlákninu jedzte postupne, inak si problém len zhoršíte. Kúpte si celozrnné pečivo, vyhýbajte sa bielemu chlebu. Zároveň zaraďte do stravy aj viac ovocia zeleniny. Môžete piť aj smoothies, ktoré si však pripravujte v mixéri, nie odšťavovači, pretože ten oddeľuje šťavu od vlákniny.

Chronický stres

Verte tomu alebo nie, ale aj stres môže spôsobovať nadúvanie. Keď ste v strese váš tráviaci systém nevykonáva svoje funkcie správne. Skúste sa preto snažiť uvoľniť od negatívnych emócií. Ani sa nenazdáte a vaše problémy s nadúvaním razom pominú.

Rýchle jedenie

Čiastočne rozhryzené jedlo sa v žalúdku a črevách pomalšie trávi, následkom toho býva nadúvanie. Preto pri jedení sa nikam neponáhľajte, jedzte pomaly a potravu v ústach dôkladne žujte.

Sacharidy a cukry

Nadmerná konzumácia cukrov a sacharidov môže prispievať k zvýšenej plynatosti v črevách. Pouvažujte nad tým, aby ste potraviny s vysokým obsahom sacharidov a cukrov nahradili potravinami, ktoré ich obsahujú menšie množstvo. Obmedzte aj alkohol a jedzte viac čerstvého ovocia a zeleniny.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom