Veľký Gatsby si podmanil mesto New York

Carey Mulligan na newyorskej premiére Veľkého Gatsbyho
SITA/AP

V stredu večer sa v New Yorku konala svetová premiéra filmu Veľký Gatsby. Po červenom koberci pred Lincoln centrom sa prešli mnohé osobnosti filmu, hudby a šoubiznisu, najviac pozornosti sa však venovalo Carey Mulligan a Leonardovi DiCapriovi.

Veľký Gatsby je jedným z najočakávanejších filmov tohto roka a 15. mája otvorí filmový festival v Cannes. Ešte predtým ho však tvorcovia prišli predstaviť do mesta, ktoré nikdy nespí.

Najviac zvedavých očí sa upieralo na herečku Carey Mulligan, ktorá vo filme stvárnila hlavnú ženskú rolu Daisy Buchanan. Na sebe mala červené púzdrové šaty bez ramienok Lanvin.

Mejkap i šperky boli tiež minimálne, až mal človek pocit, že sa pozerá na rozkošné dievčatko, ktoré si vyšlo na premiéru po prvý raz v živote. Presne tak Carey pôsobí vždy a je skvelé, že i napriek veľkoleposti filmu ostala verná sama sebe.

Isla Fisher mala na sebe pomerne dramatické šaty od Dolce&Gabbana. Čierny základ bol posiaty motívom kvetov, pričom dlhá sukňa bola z väčšej miery z čiernej čipky. Určite pracný model na vyhotovenie však v konečnom dôsledku pôsobil až príliš prekombinovane. Jej vlasy, na druhej strane, boli ako z reklamy na šampón. Nádhera.

Leonardo DiCaprio ostal verný svojmu povestnému šarmu v tmavomodrom obleku, modrej kravate a bielej košeli, všetko značky Prada.

Tobey Maguire prišiel v spoločnosti manželky a na sebe mal oblek od Saint Laurent.

Premiéru si nenechali ujsť ani Martha Stewart, Nina Dobrev, Jennifer Morrison, Anjelica Huston, Florence Welch či rapper Jay-Z, ktorý stojí za produkciou filmového soundtracku.

Fotogaléria z newyorskej svetovej premiéry filmu Veľký Gatsby

Film, ktorý vznikol podľa rovnomenného románu amerického spisovateľa F. Scotta Fitzgeralda z roku 1925, sa odohráva v ére uvoľnených mravov, iskriaceho džezu, nelegálnych obchodov a veľkolepých večierkov. Celý príbeh sa točí okolo bohatstva, lásky, ilúzií, podvodov a nakoniec i tragédie.

Nádherné kostýmy z obdobia džezového veku sa dajú len ťažko opísať slovami a za ich tvorbou stoja návrhárky Miuccia Prada a Catherine Martin. Tie pre film spoločnými silami vytvorili viac ako 40 modelov, pričom každý bol inšpirovanými kolekciami Prady a Miu Miu.

Vo filme tak uvidíte nekonečné množstvo trblietok, krištáľov, strapcov, zamatu, kožušín, odtieňov smaragdovozelenej, topásovej a zlatej. To všetko v dokonalej symbióze 20. rokov, glamúru a elegancie. Kostýmy pre Leonarda DiCapria a Tobeyho Maguirea navrhla americká značka Brooks Brothers.

Film Veľký Gatsby si v slovenských kinách môžete pozrieť od 16. mája.

Pozrite si aj nákresy kostýmov z filmu Veľký Gatsby

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk