Veštba: Do akej miery sa necháte ovplyvniť?

Veštica, čarovať, veštba
shutterstock.com

Niekedy sa ocitáme na križovatkách našich životov a hľadáme odpovede na otázky tam, kde by sme ich inak nehľadali. Možno čakáme rozhodnutie, ktoré za nás vysloví niekto iný. Alebo sa nám nepáči prítomnosť, preto upierame pohľad do budúcnosti v nádeji na krajší svet.

Často je za tým obyčajná zvedavosť, ktorá nás doženie pred dvere veštkýň, veštcov, kartárok, liečiteľov sľubujúcich odpovede. Aj vy ste si dali vyveštiť? Odchádzali ste od kartárky s vedomím, že ten pravý už čaká za rohom? Nakoniec po rokoch, keď zhodíte vrstvy pavučín, pochopíte, že pravý asi zmeškal autobus.

Biznis s nadprirodzenom

Nikto jednoznačne nepotvrdil ani nepoprel existenciu vecí medzi nebom i zemou. Náš mikrosvet ako aj makrosvet je stále plný záhad. Túto skutočnosť využívajú novodobí podnikatelia v oblasti nadprirodzena. Tiež ste si všimli, koľko pribudlo v posledných rokoch na Slovensku veštkýň či veštcov? Až vás niekedy napadne, že keď toľkí poznajú našu budúcnosť, prečo sme tam, kde sme?

Často sú to len vynikajúci znalci ľudí, ktorí len na základe našich reakcií dokážu stanoviť predpokladanú prognózu. A spôsoby prehovárania budúcnosti sú naozaj pestré. Tarotové, anjelské či sedmové karty. Guľa, veštenie z kávy alebo z čajových lístkov a mnoho iných techník.

Aj veštkyne sú len ľudia

Môžete namietať, že existujú osoby, ktoré naše životné diaľky môžu zazrieť. Áno, možno existujú. No ťažko ich nájsť. Sú to tiež len ľudia s vlastným subjektívnym svetom.

S vlastnou interpretáciou zjaveného. Dá sa im slepo veriť? Čo ak vám vyveštia tragickú udalosť a vy v tej následnej panike i strachu ste skôr k veštenej nehode náchylnejší? Kto vám zaručí, že odhalená budúcnosť bola správne pochopená? Možno to tak vôbec nemalo byť a vy ste si tú nehodu len sami pritiahli do svojho života.

Dnešok zajtrajškom

Nakoniec každý z nás sa stáva strojcom svojho šťastia i osudu. Naša budúcnosť záleží na našej prítomnosti. Ako sa rozhodneme dnes, tak sa bude odvíjať zajtrajšok. Máme vopred daný osud? Osud je to, čo žijeme. Žijeme to, v čo veríme. Svoju existenciu si vytvárame vlastnými myšlienkami, želaniami, názormi. Ak sa necháme ovplyvniť vyvešteným, z veľkej časti sa nám to naplní.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk