Vianoce vo veľkom štýle - so sobmi i nórskym vzorom

Vianoce vo veľkom štýle
Dámska jazda

Zabudnite na predsudky voči lesným zvieratkám a rozprávkovým motívom na oblečení! Vianoce sú za dverami a k nim patria i jelene, vločky, pletené čapice a vtipné svetre, ktoré vám vyčaria sviatočnú atmosféru i úsmev na tvári.

Vianoce vo veľkom štýle
Vianoce sú za dverami a k nim patria i jelene, vločky, pletené čapice a vtipné svetre. Primark

Vianoce vo veľkom štýle
Marks & Spencer
S blížiacimi sa vianočnými sviatkami nás obchodné reťazce rok čo rok zasypávajú hŕbami niekedy chutných, inokedy nepopierateľne gýčových kúskov, ktoré si nemôžeme obliecť vlastne v žiadnom inom ročnom období. O to však práve ide!

Vianoce sú o radosti, zábave a čase strávenom s tými najbližšími, pri ktorých sa môžeme odviazať a obliecť si tie najšialenejšie a možno i najgýčovejšie veci z nášho šatníka. Nebojte sa preto tento rok zainvestovať do milého svetra so sobom alebo sviatočného pyžama s usmievavým Santom.

Zaručujeme vám, že tieto kúsky vám vyčaria úsmev na tvári a prinesú vianočnú atmosféru celému vášmu okoliu.

Globalizácia na náš trh priniesla Santa Clausa, Rudolfa s červeným nosom, elfov a iné magické vianočné postavičky, ktoré si našli svoju cestu i do módneho sveta.

Napriek prevládajúcim stereotypom o ich gýčovosti prinášajú dobrú náladu a vianočného ducha všade, kde sa zjavia, či ich už nosíte na teplom pletenom svetri, vtipnom tričku alebo… Áno, vieme, že je to poriadne klišé – sviatočnej kravate.

Žiadny iný čas v roku nie je taký priateľský voči módnym výstrelkom, ako práve Vianoce. Všetci sme veselší, milší, a tak i prístupnejší na prvý pohľad prehnanému oblečeniu.

Na Vianoce majú plné právo obliecť si oblečenie s rôznymi postavičkami tak malé deti v predškolskom veku, ako ich maminy či dokonca starí rodičia. Predstavivosti a originalite sa medze nekladú!

Menej nápadnou verziou vianočných motívov na oblečení sú lesné zvieratká, ktoré môžete „recyklovať“ počas celého roka alebo aspoň jesennej a zimnej sezóny.

Tento rok sú mimoriadne trendové srnky, jelene, sovy, vlky či veveričky, ktoré vám môžu robiť spoločnosť na svetroch, šatách i doplnkoch.

Ak sa vám obrázky na oblečení predsa len zdajú príliš infantilné či výstredné, no aj tak chcete vyskúšať „vianočný štýl“, najlepšou voľbou bude pre vás tradičný nórsky vzor vo všetkých farbách a podobách.

Severské vzory sa výborne vynímajú na pleteninách a zimných doplnkoch pre dámy aj ich polovičky.

Inšpiráciu na tie najkrajšie vianočné kúsky pre seba i svojich najdrahších nájdete v našej veľkej vianočnej galérii:

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk