Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mg_5649.jpg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:
reklama:
30. novembra 2016 LifestyleVianoce od DamskaJazda.skSITA

VIANOČNÝ BAZÁR CHALAŇOV BUDE OPÄŤ POMÁHAŤ

V termíne 10. – 11. decembra sa bude konať v priestoroch bratislavského V-klubu už siedmy ročník obľúbenej charitatívnej akcie Vianočný bazár chalaňov. Podujatie, ktoré organizujú známi herci Lukáš Latinák, Majo Miezga a Robo Jakab  vyvrcholí v pondelok 12.12. spontánnym Vianočným žúrom chalaňov v Starej tržnici. Finančný výťažok získaný zo vstupného ako aj predajom vecí na bazáre bude rozdelený medzi štyri projekty, ktoré si chalani opäť starostlivo zobrali pod patronát.

Tento charitatívny projekt na Slovensko pôvodne priniesli štyria známi slovenskí herci z divadla Astorka – Lukáš Latinák, Majo Miezga, Robo Jakab  a Juraj Kemka. Inšpirovali ich k tomu českí kolegovia – herečky Aňa Geislerová, Táňa Vilhelmová a režisér Peter Serge Butko, ktorí založili  podobný projekt v roku 2002 pod názvom „Vánoční bazár v Mokré čtvrti“.

Mg_5089.jpg

Tento ročník „Vianočný bazár chalaňov“ (9.-12.dec.2016) je už siedmy v poradí a chalani sa rozhodli ho po prvýkrát organizovať v trojici: Lukáš, Majo a Robo. S pomocou ďalších  známych osobností budú druhý decembrový víkend – 10. a 11. 12. 2016 predávať zozbierané veci, ktoré ľudia venujú pre účely predaja v piatok, 9.decembra. Spojenie príjemnej predvianočnej atmosféry a pomoc iným sú hlavnými cieľmi celého projektu.

2015 12 12 12 46 12.jpg

Teší nás, že každoročne prichádza v piatok čoraz viac a viac ľudí, ktorí chcú pomôcť a z domova prinášajú zaujímavé a pekné veci. Tie v piatok triedime do rôznych kategórií, aby si následne návštevníci v sobotu a nedeľu našli ‚to svoje‘ “, hovorí Robo Jakab.

Vbch vizual.jpeg
reklama:

Návštevníci bazáru môžu nakupovať dvomi spôsobmi – časť bazár ponúka rôzne nosené, oblečenie, hračky, knihy, domáce potreby a mnoho iného. Druhá časť bazáru sa volá Tuzex. Je to čarovné miesto, ktoré skrýva množstvo pokladov. „Obsah Tuzexu tvoria naozaj zaujímavé kúsky, ktoré získavame vďaka sponzorom a dobrým ľuďom a priateľom, ktorí nás každoročne podporujú. Návštevníci si tu vedia častokrát zakúpiť knihy či CD s originálnym podpisom, rôzne umelecké diela či obrazy venované známymi osobnosťami, ako aj množstvo netradičných kúskov oblečenia, šperkov či doplnkov. Sú to vždy exkluzívne jedinečné kúsky, ktorých cena sa zjednáva špeciálne na mieste“, vysvetľuje Lukáš Latinák.

Bodkou za touto akciou býva už každoročne očakávaný Vianočný Žúr Chalaňov, ktorý sa uskutoční v pondelok 12.12.2016 v Starej tržnici na Nám. SNP. Známi speváci, hudobné skupiny, herci a osobnosti spoločenského a kultúrneho života vystúpia, zahrajú a zaspievajú naživo bez nároku na honorár.

Mg_6123 1.jpg2015 12 14 22 29 22 1.jpg

reklama:

Každoročne oslovujeme našich priateľov umelcov, pre ktorých je to už tiež akási tradícia zahrať na našom podujatí. Je skvelé, že vždy vystúpia v netradičných kombináciách, ktoré robia tento koncert nielen skvelým žúrom, ale aj neopakovateľným zážitkom pre všetkých zúčastnených,“ hovorí Majo Miezga.

Mg_5270.jpg

Vstupenky na Vianočný žúr sú stále v predaji, momentálne v hodnote 15 eur, v deň koncertu budú stáť 20 eur. Výťažok zo vstupného na koncert, z predaja predmetov na bazáre ako aj z finančných darov od sponzorov poputuje štyrom zážitkovým projektom. Lukáš Latinák podporuje levočské OZ – Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom (SPOSA – L), ktoré združuje rodičov detí s autizmom, sympatizantov združenia a špeciálnych pedagógov. Združenie organizuje stretnutia rodičov pre výmenu skúseností v prístupe k svojim deťom, pomáha pri financovaní vybavenia tried pre žiakov s autizmom, financovaní a zabezpečovaní pomôcok a materiálov potrebných vo výchovno-vzdelávacom procese a pri voľnočasových aktivitách. Majo Miezga sa tento rok rozhodol zastrešiť projekt ZažiTo-K pod patronátom OZ Svetielko. To poskytuje komplexné rehabilitačné služby a odborné vzdelávanie viacnásobne postihnutým deťom vo forme denného centra. Robo Jakab už niekoľkýkrát podporuje OZ EQUITY a projekt Black&white. Ten sa cez detský tábor venuje znevýhodneným skupinám a jednotlivcom rómskej národnosti, snaží sa o rozvoj ich vzdelania, talentu a integráciu do spoločnosti. Chalani sa taktiež rozhodli podporiť spoločný projekt cez OZ Wellgiving a stránku Dakujeme.sk. Je to prvý darcovský portál na Slovensku pre ľudí, ktorí hľadajú pomoc a pre štedrých darcov ochotných pomôcť, či už niektorej neziskovke alebo konkrétnemu človeku. Pomáha ľuďom, ktorí nemajú financie na operáciu, liečenie, rehabilitáciu, štúdium a pod. Umožňujú ľuďom, ktorí potrebujú pomoc porozprávať ich príbeh alebo prezentovať zbierku neziskovej organizácie.

reklama:

Odporúčané

K téme

Zaľúbení aj po 75 rokoch: Manželia prezradili piliere vzťahu Ako rastie kešu, škorica, kakao a mandle, exotické korenie, ovocie a zelenina?

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.