Victoria’s Secret: Nablýskaná šou plná sexy anjelov

Alessandra Ambrosio
Alessandra Ambrosio SITA/AP

Promenáda najkrajších modeliek sveta, luxusná bielizeň, skvelé hudobné vystúpenia či dve miliónové podprsenky. Aj o tom bola tohtoročná Victoria’s Secret Fashion Show, ktorá sa uskutočnila po prvý raz na európskom kontinente.

Značka Victoria’s Secret má za sebou ďalšiu úspešnú prehliadku plnú romantiky, snovej ženskosti, exotiky, ale aj temnej zmyselnosti. Tento rok sa konala v Londýne a o hudobný doprovod sa postarali Taylor Swift, Ariana Grande, Ed Sheeran a írsky hudobník Hozier.

Anjelikovia v zložení Adriana Lima, Candice Swanepoel, Karlie Kloss, Alessandra Ambrosio, Behati Prinsloo, Doutzen Kroes, Joan Smalls či Lily Aldridge sa prešli po trblietavom móle v tých najveľkolepejších a najšteklivejších modeloch spodnej bielizne. Ako už býva zvykom, prehliadka pozostávala zo šiestich tématických celkov. Rok 2014 sa niesol v znamení Gilded Angels, Exotic Traveler, Fairy Tale, Dream Girl, University of Pink a Angel Ball. Vyvrcholením programu bola nie jedna, ale hneď dve miliónové podprsenky. Tradícia Fantasy Bra sa datuje do roku 1996, keď ju po prvý raz predviedla Claudia Schiffer, i keď vtedy to bolo len na fotografiách.

Candice Swanepoel
Candice Swanepoel SITA/AP
Taylor Swift
Taylor Swift SITA/AP

Aktuálne diamantové podprsenky nesú názov Dream Angels a navrhol ich klenotník Pascal Mouawad. Obe obsahujú viac ako 16-tisíc rubínov, diamantov a modrých zafírov. Bielizeň dopĺňajú ručne vyrobené náramky, pokrývky ramien a trblietavý improvizovaný podväzkový pás z 18-karátového zlata. Cena každého setu dosahuje dva milióny dolárov (v prepočte približne 1,6 milióna eur).

O tom, že ide o skutočne rafinované a delikátne skvosty svedčí aj fakt, že obliecť ich trvalo Lime a Ambrosio takmer štyridsať minút.

Zaujímavosťou bola antigravitačná miestnosť v zákulisí, kde sa modelky vďaka vytvorenej ilúzii mohli fotiť „dole hlavou”, ako aj čísla spojené s touto veľkolepou prehliadkou roka.

Po londýnskom móle sa prešlo spolu 47 modeliek. Dokopy predviedli 81 modelov, 39 krídel a 16 párov skvostných topánočiek vytvorených špeciálne pre šou britskou návrhárkou Sophiou Webster. Medzi tie najexkluzívnejšie kúsky prehliadky patrili okrem dvoch Fantasy podprseniek krídla pokryté 18-karátovým zlatom a Swarovski look Lily Donaldson vytvorený zo 150-tisíc Swarovski krištáľov.

Celú prehliadku Victoria’s Secret, ktorá bude odvysielaná vo viac ako stopäťdesiatich krajinách sveta, si diváci budú môcť pozrieť 9. decembra.

Príspevok napísala módna konzultantka Barbora Dudinská pôsobiaca v Toronte. Pôvodom Slovenka čitateľom portálu Dámska jazda.sk prostredníctvom reportáží približuje najvýznamnejšie spoločenské podujatia vo svete súvisiace s módou a módnymi trendmi. Aktuálne novinky zo sveta módy prináša aj na jej oficiálnej webovej stránke www.barboradudinska.com.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk