Víkend otvorených parkov a záhrad

Park

DJ/PR Cieľom podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad je netradičným a atraktívnym spôsobom prezentovať pamiatky záhradnej a krajinnej tvorby a zapájať ľudí do aktívnej obnovy a ochrany ich hodnôt.

XII. ročník Víkendu otvorených parkov a záhrad  sa bude v dňoch 5.-7. júna 2020. Podujatie je súčasťou medzinárodnej iniciatívy venovanej najmä historickým parkom a záhradám, do ktorej sa zapájajú mnohé krajiny z celej Európy.

Témou ďalšieho ročníka bude „Odovzdávanie vedomostí“.  Táto téma obsahuje mnoho konceptov: odovzdávanie záhradníckych vedomostí z generácie na generáciu;  medzinárodný prenos vedomostí z jedného miesta na iné; prenos vedomostí prostredníctvom sietí odborníkov (krajinárske, záhradnícke či botanické spoločnosti atď.); prenos vedomostí v procese formálneho vzdelávania (školy venujúce sa záhradnej a krajinnej tvorbe či sadovníctvu); prenos vedomostí prostredníctvom osobnej i neosobnej formy interpretácie resp. skúseností z prvej ruky (komentované prehliadky parkov a záhrad, interpretačné panely, živé ukážky či umelecké formy interpretácie); prenos vedomostí cez knihy, digitálne, fotografické a archívne materiály atď.

Ak máte záujem zapojiť aj Vašu lokalitu do tohto jedinečného podujatia, vyplňte najneskôr do 30.3.2020 online prihlášku, ktorú nájdete na stránke nášho podujatia http://www.vopz.sk/chcem-sa-zapojit

V prípade, že máte záujem zapojiť sa do nášho podujatia inou formou – ako partner, podporovateľ či dobrovoľník, kontaktujte nás na adrese nt@nt.sk. Tešíme sa na spoluprácu!

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk