Voda: Vzácna tekutina, ktorá zaháňa jarnú únavu

Voda
shutterstock.com

Chýba vám energia a nemáte na nič náladu? Najradšej by ste celý deň preležali v posteli? Ak tento pocit trvá pár dní, pravdepodobne sa o slovo hlási jarná únava. Ako si s ňou poradiť?

Konečne je tu jar a spolu s ňou nesmelo vykúka slniečko. Nedostatok slnečných lúčov či vitamínov v zimnom období si vybralo svoju daň, a preto sa teraz cítime bez energie. Ak si chceme vychutnať toto najkrajšie ročné obdobie, mali by sme niečo so sebou robiť!

Dodržujte pitný režim

Chcete sa popasovať s jarnou únavou? Dodržujte pitný režim. Hlavným nápojom by mala byť stolová voda. Doplniť ju môžete čerstvo pripravenými ovocnými alebo zeleninovými šťavami, ktoré poprípade zrieďte s vodou v pomere 1:1 alebo 1:2. Vhodným nápojom je tiež minerálna voda, ktorá je zdrojom rôznych minerálnych látok. Na minerálkach si treba všímať množstvo sodíka, ktoré by nemalo presiahnuť 100 mg/l. Tento údaj je dôležitý najmä pre ľudí s vysokým krvným tlakom.

Cvičením rozprúďte krvný obeh

Ďalším dôležitým krokom pri potláčaní jarnej únavy býva pohyb. A najlepšie na čerstvom vzduchu. Pre každý vek je najprirodzenejším cvičením chôdza. Mierne sa zadýchate a nehrozí vám svalovica. Samozrejme iba v tom prípade, ak sa hneď v prvý deň nevyberiete na 100 km túru.

Jedzte viac vitamínov

Do svojho jedálnička zahrňte viac čerstvého ovocia a zeleniny. Dôležitým vitamínom je najmä vitamín C. Spestrite si jedálny lístok prvou zeleninou ako je mladá cibuľka, reďkovka, pažítka. Únavou oslabený organizmus ocení aj vitamín B.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk