Vyzerať sexy, znamená vyzerať zdravo

Krása
thinkstockphotos

Stále viac sa medzi ľuďmi presadzuje zdravý životný štýl, kedy ľudia menia alkohol za zdravé fresh džúsy a vysedávanie v baroch za cvičenie vo fitness centre. Naučte sa byť aj vy zdravá a prirodzene sexy.

Barbie look je nenávratne preč a ženy sa zrazu snažia vyzerať čo najviac prirodzene. Základom dokonalej vizáže sú pritom krásne upravené vlasy a čistá pleť.

Nesnažte sa zo seba vytvárať lepšiu „variantu“ pomocou tituliek z módnych časopisov. Naučte sa zdôrazniť to, čo je na vás krásne a potlačiť to, na čo nie ste až tak hrdá.

Krása a zdravie idú ruka v ruke. Dajte si preto záležať na správnom výbere pleťového krému, ktorý dodá vašej pleti potrebnú výživu.

Vaša pleť by mala vyzerať vitálne bez ohľadu na to, či práve máte alebo nemáte na sebe make-up. Jedine vtedy ju môžete označiť za zdravú.

Základným predpokladom krásnej pleti je najmä dobrý imunitný systém a pokiaľ vo vašom tele nie je všetko v poriadku, práve na nej sa odrazí váš zdravotný stav.

Vekom sa pokožka stáva viac citlivejšou, stenšuje sa a slabne. Ľahšie do nej prenikajú škodlivé látky a tým sa poškodzuje.

Čítajte aj: Ako získať žiarivo krásnu pokožku?

Čo je teda tajomstvom krásnej pleti?

Základným pravidlom je, že nie je dôležité čo dáte na pokožku, ale do nej. Preto hlavne strava zohráva mimoriadne dôležitú úlohu.

Mnoho žien z celého sveta už tento princíp pochopilo, stravuje sa organicky a vyhýbajú sa cukru. Premýšľať o jedle sa určite oplatí. Skúste si spísať zoznam potravín, ktoré za deň skonzumujete a rozdeľte ich na zdravé a nezdravé. Zistíte tak, aké percento vo vašom jedálničku zohráva zdravá strava.

Následne zvyšujte postupne dávky surového ovocia a zeleniny a znižujte podiel nezdravého jedla.

Vynikajúco a ozdravujúco fungujú zeleninové šťavy a smoothies, ktoré dokážu nielen zasýtiť, ale rovnako urobiť aj zázraky z vašou pleťou.

Čítajte aj: Ako oklamať svoj vek a omladnúť?

Pokiaľ patríte aj vy do skupiny žien, ktoré veria, že krása a mladý vzhľad vychádzajú zvnútra, určite vyskúšajte zmeniť svoje stravovacie návyky a výsledok sa určite dostaví.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk