Vzrušujúci valentínsky večer à la Päťdesiat odtieňov sivej

Erotika, sex, zamilovaní, rande, dvaja, láska, pár
Thinkstock

Ak ste nestihli zatiaľ vymyslieť na Valentína nič extra a ten už klope na dvere, urobte si s partnerom výnimočný intímny večer inšpirovaný „odtieňmi sivej“ . Príprava je nenáročná a tentokrát to nebudú žiadne sviečky ani napustená vaňa. Zoberte to z úplne opačnej perspektívy.

Kto knihu 50 odtieňov sivej nečítal, aspoň o nej počul. Viac než 100 miliónov predaných kusov katapultovalo titul do top rebríčka medzi Rowlingovej Harryho Pottera a Malého princa (Saint-Exupéry). Aj keď vyvolala mnoho kritiky, a to nielen literárnej, ale najmä spoločensko-psychologickej, jej téma musela neodškriepiteľne nasadnúť na akúsi vnútornú vlnu intímneho sveta mnohých ľudí. Častokrát je zle interpretovaná ako erotický román s použitím sadomasochistických praktík. Nechajte sa ale vyviesť z omylu a my vás radi erudovane zasvätíme do toho, ako si pripraviť (valentínsky) večer s novou príchuťou.

Príprava: jedlo a spánok

Najdôležitejšia je príprava. Aj vaše telo a nervové zakončenia reagujú na podnety inak, keď ste v strese alebo v harmónií. Takže si doprajte deň predtým aspoň osem hodinový spánok a pravidelne počas dňa jedzte. Podvečer, nie príliš neskoro, sa vyberte na spoločnú technickú večeru. Technickú preto, lebo vôbec nepôjde o romantický výhľad s tónmi klavíra. Primárne sa kvalitne, ale ľahko najedzte. Ubezpečte sa, že vaše „fyzično“, a ideálne aj „psyché“, sú v harmónii.

Dominantný muž
červené pery, sexy kráska, tajomstvo, beauty,
erotika Thinkstock

Muž ochotný prebrať dominantnú úlohu je základom „sivého“ večera. Tomu prispôsobte aj celý priebeh. Muž nech rozhodne o výbere partnerkinho jedálneho menu a objedná. Alkoholické nápoje sú prípustné len v povzbudzujúcom množstve. Pri svojej dominantnej úlohe dáva ale muž dôraz na partnerkin pôžitok – to znamená, že vyberie jedlo a nápoj, o ktorom je on sám presvedčený, že bude vyhovovať partnerke. Nestrávi ale veľa času spytovaním samého seba, či zvolil dobre a či je žena dostatočne spokojná. Partnerka neprotestuje a poďakuje.

Čo na seba: rozhoduje muž

Muž zabezpečí cestu domov, zavolá taxík, šoféruje alebo sa aspoň nepýta partnerky na akúkoľvek radu (ako chce ísť domov, kadiaľ je to najkratšie, a pod.). Po príchode domov, je to opäť on, ktorý rozhodne, čo sa bude diať; kam si má partnerka sadnúť, čo má robiť a tiež, čo si má obliecť. O ženskom úbore rozhoduje bezvýhradne partner. Ak nemáte žiadnu konkrétnu predstavu, môžete nájsť inšpiráciu v našej galérii. Žiadna žena neodmietne erotickú spodnú bielizeň, ktorú jej vopchá muž do ruky s príkazom, aby si to obliekla. Žena sa môže tiež predpripraviť a zadovážiť si kus oblečenia, o ktorom vie, že poteší muža. Ak chcete, nasledujte verne knihu a budete potrebovať bledomodrú čipkovú súpravu. Ak muž rozhodne, že sa má partnerka pohybovať po byte nahá (napr. len v podkolienkach, priesvitných pančuškách naostro alebo vo veľkom náhrdelníku), tak k tomu ani netreba špeciálnu logistiku. Všetko si určuje partner.

Pôžitok musí byť obojstranný

Čo sa bude diať ďalej, už necháme na partnerovu fantáziu. Toto je večer jeho splnených prianí. Ale funguje obojstranne – partner sleduje nielen svoj, ale tiež partnerkin pôžitok. Medzi sado-maso praktikami a znásilnením existuje hrubá čiara. Odporúčam dohodnúť sa už pri večeri na hranici prípustnosti – teda úkonov, ktoré žiadna zo strán nebude požadovať. Napriek tomu, čo táto debata vyvolá vo vašom vnútri, jedlo musíte dojesť.

Ak chýba inšpirácia…

Ak sa kreativita kamsi po náročnom týždni vytratila, pomôže vám predčítanie samotnej knihy 50 odtieňov sivej z úst partnerky. Začnite kdesi od strany 100 a dlho nepotrvá, kým nájdete zaujímavú pasáž. Pomocníkom môže byť aj ľad, sviečka či obyčajná sivá kravata(presne ako z románu). Odvážnejší môžu siahnuť po putách, maskách a ďalších inšpiráciách z galérie pod článkom. Čoskoro prídete na to, ako ich použiť.

Prajeme vám krásneho Valentína / inšpiratívny večer,

PS: len opatrne, po vydaní knihy totiž stúpol počet ľudí v USA zranených intímnymi pomôckami na niekoľko tisíc za mesiac.

Zdroj: ElaD, www.kaymu.sk

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk