WAKELAKE GOLDEN TROPHY S ÚČASŤOU SVETOVÝCH WAKEBOARDISTOV

13518139_10153651531377747_1280499407_o.jpg

Štvrtý ročník medzinárodných pretekov Wakelake Golden Trophy prinesie na Slovensko to najlepšie zo svetového wakeboardingu. 24. – 25. júna sa pripravte na neuveriteľnú show na vode, od hladiny až po vysoké air tricky.

Posledný júnový víkend sa bude točiť okolo svetových wakeboardových pretekov na Wakelake Golden Trophy 2016 na bratislavských Zlatých Pieskoch. Účasť na 4-hviezdičkových pretekoch svetovej federácie IWWF v areáli Wakelake, ktorý poskytuje špičkové podmienky pre svetových jzdcov, potvrdili hviezdy svetového wakeboardingu. Úradujúci majstri sveta v mužskej I ženskej kategórii Lior Sofer z Izraela a medzinárodná superhviezda Julia Rick z Nemecka sa predvedú na najväčšom bratislavskom jazere, kde sa bude jazdiť na 810-metrovom vleku s ôsmymi prekážkami.

Okrem svetových ťahákov môžete vidieť aj domácu favoritku úradujúcu majsterku světa a Európy  Zuzanu Vráblovú. 25-ročná Piešťanka, ktorá sa dlhodobo pripravuje na americkej Floride, priletí na domáce preteky s najvyššími amníciami. „Veľmi sa teším na našu domácu súťaž, keďže tu vždy stretnem všetkých kamošov a aj všetkých svetových jazdcov a je tu vynikajúca atmosféra,“ povedela Zuzana. Víťazi jednotlivých kategórií v  disciplínach wakebaord a wakeskate si rozdelia celkové prize money v hodnote 4000 eur a víťaz berie 600 bodov do hodnotenia svetového rebríčka IWWF. Tiež zavíta náš najleší wakeskate junior Július Lang z Košíc, ktorý je súčasný Majster Európy. Všetkých príde podporiť aj Katka Janečková, ktorá je naša historický prvá medailistka v kategórii wakeboard ženy zo Slovenska.

Img_0792.jpg

,,Štvrtý rok organizujeme podujatie svetového rangu v areáli Wakelake na Zlatých Pieskoch a podľa reakcií jazdcov sme jedným z najobľúbenejších a najprestížnejších pretekov, na ktoré sa veľmi radi vracajú. K dnešnímu dňu máme prihlásených 100 súťažiacich takže pojde o jeden z najväčších pretekov tejto sezóny v svetovom pohári” povedala organizátorka pretekov Veronika Pfundtnerová.

Atmosféru pretekov pocítite už počas celého týždňa spolu s príchodom prvých jazdcov a mnohými sprievodnými akciami. Súčasťou bude opäť aj seminár wakeboardových rozhodcov, ktorý prebieha od utorka.

Celá súťaž vyvrcholí sobotným finále a party s hlavným headlinerom – svetoznámym DJ z Hed Kandi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk