Zaraďte do jedálnička farby a schudnite

Stravovanie, zdravý životný štýl, chudnutie, štíhla línia, zelenina
Thinkstock

Prichádza jar hýriaca farbami a s ňou aj chuť vyzerať sexy a štíhlo. Vpustite pestrosť aj do vášho jedálneho lístka a dopracujete sa tak ku krásne a štíhlej postave.

Sú potraviny, ktoré by sme mali vyhľadávať, pretože sú plné vitamínov, obsahujú minimum kalórií a dopomôžu vám k štíhlej postave.

Ryby a morské plody

Sú zdravé a s minimálnym obsahom tuku. Sú zdrojom minerálov, vitamínov, bielkovín a nenasýtených mastných kyselín potrebných pre náš organizmus. Dopriať by sme si ich mali aspoň trikrát do týždňa.

Brokolica

Brokolica je právom považovaná za jednu z najzdravších zelenín vôbec. Je veľmi bohatá na vitamíny a minerály. Z vitamínov nájdu svoje zastúpenie najmä skupiny vitamínov B, C, E a provitamín A. Z minerálov ponúka brokolica najmä vápnik, železo, síru, zinok a fosfor. Zároveň podporuje metabolizmus a čistí organizmus od toxínov.

Čítajte aj: Tajné triky celebrít na chudnutie: Toto je skutočná pravda!

Tekvica

Je zásobárňou vitamínov, minerálov i vlákniny, čím podporuje trávenie a vyplavuje z tela prebytočné tuky. Obsahuje enzým, ktorý štiepi tuky. Tekvica pôsobí ako jemné preháňadlo šetrné voči črevám. Napomáha regenerácii pečene, podporuje imunitný systém a celkovo prečisťuje organizmus.

Chia semienka

Majú vysoký obsah antioxidantov, vitamínov a vlákniny. Dodávajú telu energiu postupne a pomáhajú chudnúť bez pocitu hladu. Ich pravidelná konzumácia znižuje chuť na sladké a pomáha organizmus detoxikovať.

Grapefruit

Rovnako ako chia semienka, aj konzumácia grapefruitu znižuje chuť na sladké, odbúrava obsah cukrov v krvi a zlepšuje trávenie. Obsahuje látku naringenín, ktorá účinne pomáha pri spaľovaní tukov.

Listová zelenina

Listová zelenina je plná živín. Pretože je zdrojom vody, posilňuje a hydratuje telo. Dodáva organizmu energiu postupne i zasýti. Jej pravidelná konzumácia udržuje krvný cukor na uzde a tým sa človek ľahšie vyhne maškrteniu a nezdravým jedlám. Preto je načase, aby ste jej dali zelenú aj vy!

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk