Ako zareagoval Brad Pitt na Angelinu žiadosť o rozvod?

Angelina Jolie, Brad Pitt

Štyridsaťjedenročná herečka požiadala o rozvod v pondelok, pričom ako dôvod uviedla neprekonateľné rozdiely.

Amerického herca Brada Pitta zarmútil rozvod s Angelinou Jolie a žiada médiá, aby zachovali súkromie ich šiestich detí. Päťdesiatdvaročný rodák z mesta Shawnee v Oklahome sa tak vyjadril v utorok prostredníctvom vyhlásenia pre americký týždenník People. „Veľmi ma to zarmútilo, ale teraz záleží najmä na tom, aby sa cítili dobre naše deti. Žiadam médiá, aby im poskytli priestor, ktorý si počas tohto náročného obdobia zaslúžia,“ uviedol herec na margo žiadosti o rozvod, ktorú 41-ročná herečka a režisérka podala v pondelok.

Správu o Jolienej žiadosti o rozvod potvrdil v utorok jej právny zástupca Robert Offer. Rodáčka z kalifornského Los Angeles určila ako dôvod neprekonateľné rozdiely, pričom vyhlásila, že sa tak rozhodla pre dobro rodiny. Podľa právnych dokumentov uviedla ako dátum odlúčenia minulý štvrtok. V stanovisku, ktoré v jej mene poskytol Offer, sa herečka odmieta k situácii ďalej vyjadrovať a žiada verejnosť, aby rešpektovala súkromie rodiny.

Držiteľka Oscara za úlohu Lisy v dráme Narušenie (1999) žiada losangeleský súd o plnú starostlivosť o všetky deti s tým, že ich Pitt môže navštevovať. Výživné na deti či manželské alimenty od neho nepožaduje.

Angelina Jolie a William Bradley „Brad“ Pitt sa zoznámili počas nakrúcania akčného filmu Pán a pani Smithovci (2005), v ktorom stvárnili titulné postavy. Zasnúbili sa v roku 2012 po siedmich rokoch vzťahu. V roku 2014 sa zosobášili, a to najprv na súde v Kalifornii, neskôr na francúzskom zámku Miraval. Dvojica má spolu šesť detí. Tri z nich – pätnásťročného Maddoxa pochádzajúceho z Kambodže, dvanásťročného Paxa z Vietnamu a jedenásťročnú Zaharu z Etiópie – si pár adoptoval. V máji 2006 sa im narodila dcéra Shiloh a o dva roky neskôr Jolie vo francúzskom Nice priviedla na svet dvojčatá Knoxa a Vivienne.

Informácie pochádzajú z agentúr AP a Reuters, webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk