Zatočte s kilami cvičením, ktoré je účinné a zábavné

zdravie
thinkstockphotos

Nastáva nový trend v cvičení, kedy sa ľudia vracajú k tradičným retro cvikom, ktoré sú lacné, účinné a vaše telo dostanú rýchlo do formy.

Ak človek pravidelne športuje, odrazí sa to aj na jeho zdraví. Všetky pohyby, ktoré potrebuje robiť pre dosiahnutie skvelej postavy, môžete robiť aj v prírode alebo pomocou tradičných cvičebných techník. Takýto pohyb má svoje čaro, a preto je stále viac populárnejší.

1. Skákanie cez švihadlo

Je to vynikajúci spôsob ako sa odreagovať, zlepšiť si kondíciu, koordináciu a posilníte si tak zadok, lýtka a stehná. Poznáte lacnejší a účinnejší spôsob chudnutia a spevnenia postavy? Pri cvičení však skáčte na mäkkom povrchu ako je napr. tráva.

Chcete získať plohé brucho? Upravte si stravu

2. Behanie vonku

Jeden z najprirodzenejších pohybov pre človeka. Sama si môžete určiť trasu, tempo i čas. Beh v prírode má úplne iný efekt ako ten v posilňovni na bežiacom páse. Lepšie sa odreagujete a k tomu máte ako bonus čerstvý vzduch, krásnu prírodu a úplne uvoľnenie vašej mysle. Beh zlepšuje celkové zdravie, psychickú pohodu a kvalitu života.

3. Gymnastika

Všestranné cvičenie, ktoré posilňuje všetky svaly, rozvíja obratnosť, silu a vytrvalosť. Je vynikajúcou prípravou pre iné športy. Pomocou tohto cvičenia sa naučíte pohybovať vaším telom novými, doteraz nepoznanými spôsobmi. Bezpečným naťahovaním svalov sa uvoľňuje kyselina mliečna, ktorá je nevyhnutná pri budovaní svalov. Zároveň zvyšuje rozsah flexibility kĺbov. Výsledkom je koordinácia a súhra celého tela.

Tajné triky celebrít na chudnutie: Toto je skutočná pravda!

4. Trampolína

Mimoriadne náročné cvičenie na kondíciu, i keď sa to tak na prvý pohľad možno nezdá. Skákanie má však mnoho výhod a to, že je mimoriadne šetrné ku kĺbom, posilňuje chrbticu, zadok a stehná. Skákanie pomáha odstraňovať z tela toxíny a jedy a je to najlepšia aktivita na zlepšenie lymfatického systému a posilnenie srdca. Zároveň sa vám počas cvičenia vyplavujú hormóny šťastia a vy sa budete cítiť plná energie a dobrej nálady.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk