Zažiarte v novej farbe vlasov, prezradíme vám tajné triky kaderníkov

Young, brown haired beautiful model with long,  curly, well groomed hair. Excellent hair waves. Hairdressing art and hair care.
Zdroj foto: www.gettyImages.com Thinkstock

Vlasy sú našou korunou krásy, preto ak túžime po zmene, je výber vhodnej farby dôležitým krokom každej ženy. V prípade, že chcete realizovať farbenie vlasov doma, prezradíme vám niekoľko zásad, ktoré pre úspech treba ovládať.

Ako si vybrať správnu farbu na vlasy

Farby na vlasy sa líšia od seba nielen odtieňom a kvalitou, ale aj dĺžkou trvania farebného odtieňa. Preto okrem permanentných farieb na vlasy a semi-permanentných existujú zmývateľné farby na vlasy, tónovacie šampóny či spreje na odrastené kadere alebo prekrytie šedín.

Ako si však z množstva ponúk vybrať správny odtieň a kvalitnú značku určenú presne pre vás? Široký výber farebných tónov v top kvalite ponúka napríklad značka L’Oréal a jej dve odnože, L’Oréal Paris a L’Oréal Professionnel. L’Oréal farby na vlasy patria k úplnej špičke vo vlasovej kozmetike.

Young, red haired beautiful model with long, curly, well groomed hair. Irish beauty. Excellent hair waves. Hairdressing art and hair care.
Zdroj foto: www.gettyimages.com

Tá najlepšia farba na vlasy, v ktorej zažiarite

Pri výbere vhodného odtieňa vašich kaderí treba prihliadať na vašu osobnosť. Nerady pútate pozornosť? Potom ryšavé či netradičné odtiene farieb na vlasy nie sú pre vás vhodnou voľbou.

Ďalším dôležitým aspektom je farebný odtieň vašej pleti. Existuje zásada, že veľmi svetlé typy nepôsobia dobre v blond farbe. Ak máte dokonalú pleť, skúste niečo naozaj odvážne a tmavosť si tak môžete dopriať. Tie, ktoré majú olivovú pleť by mali používať farbu teplejšiu. Ak máte veľa žltého pigmentu, alebo ak vaša pokožka je prevažne stredne hnedá, temný odtieň bude vyzerať zle.

Farby na vlasy si môžete pozrieť aj v týchto e-shopoch:

Pri šedivých vlasoch experimentujte naozaj opatrne. Vlas, ktorý stráca pigment môže chytať na úplne iné odtiene, než by ste boli pripravené. A najmä myslite na to, že ak budú vyrastať šediny, čím tmavšiu farbu používate, tým väčší rozdiel je viditeľný.

Nie ste si stále istá svojim novým odtieňom alebo často meníte farby na vlasy? Riešením pre vás sú postupne zmývateľné farby na vlasy. Takto si môžete dovoliť aj odvážnejšie odtiene, na ktoré by ste si inak netrúfli. Napríklad postupne vymývajúca farba na vlasy L’Oréal Colorista ponúka aj odtiene ružovej a dodá vašim vlasom intenzívny farebný odtieň a žiarivý lesk.

Ani s L’Oréal Casting Crème Gloss sa nemusíte báť, že si vlasy častým farbením zničíte a ani riešiť otravné odrasty. Odtieň vlasov môžete pokojne meniť podľa nálady!

Farba na vlasy L’Oréal Préfèrence, ktorá naopak nestratí intenzitu a vašim vlasom dodá dlhotrvajúci vysoký lesk, je zase najlepšou voľbou pre tie z vás, ktoré snívajú po stabilnom trendy odtieni.  Táto luxusná farba na vlasy L´Oréal ponúka celý rad intenzívnych módnych odtieňov s vysokou odolnosťou.

Young, brown haired beautiful model with long, straight, well groomed hair is touching own hair with tenderness.
www.gettyimages.com

3 kroky pre správne farbenie vlasov doma

  1. Oddelenie

Pre lepší výsledok vlasy pred farbením neumývajte. Tak zostane na povrchu pokožky tuková vrstva, ktorá pri farbení slúži ako ochrana. Najskôr vlasy rozdeľte cestičkou uprostred.

  1. Nanášanie

Farbu si namiešajte podľa návodu. Ten však neberte na ľahkú váhu. Pokiaľ niečo vynecháte, farba na vlasy nemusí chytiť. Naneste ju pozdĺž cestičky a hrebeňom vpracujte ku korienkom. Ďalej vlasy rozdeľte cestičkou naprieč, tak že vzniknú štyri rovnaké časti. Pre rovnomerné zafarbenie plynulo vpracujte farbu do oddelených partií.

  1. Umytie

Farbu nechajte pôsobiť počas doby uvedenej na návode, nie dlhšie. Výrobca dobu pôsobenia určite testoval. Potom vlasy oplachujte vodou tak dlho, kým z nich netečie čistá voda. Dôležité: neumývajte vlasy šampónom! Zato však pokojne môžete použiť k farbe priložený balzam. Ten farbu vo vlasoch uzavrie a bude potom lepšie držať.

Portrait of Happy Party Girl Dancing
www.gettyimages.com

Starostlivosť pre každú farbu vlasov

Tmavo hnedá – Aby hnedé vlasy boli dlho po farbení lesklé a farba zostala intenzívna, používajte vyživujúci kondicionér, ktorý vlasy vyživí a zabráni vymývaniu farby.

Žiarivá blond – Aby ste udržala svoje blonďavé kadere žiarivé a vyhla sa nepekným žltooranžovým tónom, ošetrujte vlasy dvakrát týždenne výrobkami pre zosvetlené vlasy, ktoré obsahujú fialové pigmenty.

Dva odtiene vo vlasoch – Aby vaša ombré hnedá pôsobila stále oslnivo, regenerujte vlasy po farbení vlasovým olejom. Pre lesk naneste pred fénovaním do prameňov malé množstvo oleja.

Krásna medená – Majte na pamäti, že u ryšavých vlasov sú masky tabu! Namiesto nich používajte sérum, ktoré vpracujte do končekov vlasov. To ich ochráni pred štiepením.

Pozrite si FOTOGALÉRIU k článku TU

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk