Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Krasa zena.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
12. septembra 2017 ZdravieZdravý život od DamskaJazda.skMonika Vranková - Foto: pixabay.com Diskusia()

Zdravie – jediná značka, ktorá nikdy nevyjde z módy

Zdravie je jediná vec, po ktorej túži snáď každý človek. Nezáleží na farbe pleti, vlasov či vierovyznaní. Chceme ho viac než novú Channel kabelku či topánky Jimmy Choo, a to je čo povedať, však, milé dámy?

Je paradoxom, že niečo také hodnotné, ako je naše zdravie, si začneme vážiť až vtedy, keď oň prídeme. Ničíme si telo i nervy v honbe za prepychom, ktorý chceme vymeniť za tvrdú prácu. Neskôr vymieňame peniaze za niečo oveľa hodnotnejšie. Za zdravie.

Dokonalosť. Slovo, ktoré by mali páni jazykovedci vymazať zo Slovníka súčasného slovenského jazyka. Je to práve dokonalosť, ktorá nás núti k stále vyšším výkonom, a súčasne nás tým systematicky oberá o toľko potrebné zdravie. Chceme byť skvelé vo všetkom, čo robíme. Úžasné matky, skvelé manželky, perfektné gazdinky, vynaliezavé milenky… Kde však zostalo miesto na nás? Dámy, ruku na srdce, kedy ste naposledy povedali mužovi: „Teraz idem do kúpeľov, uvar si ten obed sám.“ Dobre, dá sa to aj milšími slovami a spôsobom, ktorý na vaše polovičky platí. Nie je však dôležitá cesta, ale výsledok. A pár hodín do týždňa na relax je presne to, čo každá z nás potrebuje.

Je vedecky dokázané, že ženy, ktoré počas jedného roka absolvovali pravidelnú očistu tela a mysle, dosiahli lepšie výsledky v zdravotných testoch. Navyše takáto psychohygiena z nich spravila oveľa lepšie matky, manželky či zamestnankyne.

Ak si hovoríte, tak toto mi doma neprejde, nezúfajte. Máme pre vás záložný plán. Naučte sa hovoriť slovíčko „nie“. Nemyslíme to v súvislosti s deťmi, ktoré sa pýtajú, či si môžu oholiť hlavu. Myslíme tým bežnejšie a menej drastické oblasti vášho života.

Taktiež si pred spánkom pravidelne opakujte:

  • Nemusím byť superženou, aby ma rodina milovala.
  • Nemusím mať doma vždy dokonale upratané, svokra si aj tak niečo nájde.
  • Nemusím vždy prehnane pracovať, keď ostatní moji kolegovia práve pozerajú videá na YouTube.
  • Nemusím byť dostupnou 24 hodín denne. (Tento bod sa dá aplikovať takmer na všetky oblasti vášho života.)
  • Nemusím dnes… (Tento bod je zo všetkých najkratší a súčasne najdôležitejší. Doplňte si tam, čo vás len napadne.)

Je úplne prirodzené, že chcete, aby bola vaša rodina šťastná, a preto sa obetujete pre ich blaho. Na druhej strane si uvedomte, že nie je nič dôležitejšie pre rodinu, ako zdravá a spokojná matka a manželka, ktorá je srdcom každej správnej famílie.

Monika Vranková

Odporúčané

K téme

Skvelé desatoro pre chudnutie Krása skrytá v prírode: 11 potravín, ktoré sa dajú využiť na prípravu masiek

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.