4 ženské vlastnosti, ktoré ho presvedčia si vás vziať

Manželstvo, dvaja, láska, svadba, pár

Ste už vo vzťahu nejaký ten rôčik a ponuka na sobáš stále neprichádza? Tu sú vlastnosti, ktoré sú pre mužov dôležité.

Manželstvo je najhorší spôsob spolužitia muža a ženy, aký si vieme predstaviť. Až na to, že lepší neexistuje, preto napriek tomu mnohé z nás po ňom túžia. Najmä ak náš partnerský vzťah sa nachádza v určitom štádiu vývoja, kde ďalšou fázou by malo byť práve uzavretie manželstva (aspoň podľa vás). No čo ak z jeho strany žiadny návrh neprichádza? Alebo iný prípad, ste stále sama a pýtate sa, prečo sa vám nedarí nájsť vážny vzťah a toho pravého muža pre uzavretie sobáša? Ktoré sú to teda vlastnosti, ktoré by mali druhú stranu presvedčiť o vhupnutí do stavu manželského?

Tolerancia

Manželstvo predstavuje spolužitie dvoch úplne odlišných ľudí, preto býva náročné na vzájomné prispôsobovanie sa a tolerovanie rozdielností. Muž je tvor odlišný. Učili nás to už na hodinách prírodopisu a aj život samotný to neustále potvrdzuje. Nemôžeme ignorovať pravdu a nemôžeme chcieť po mužoch, aby boli ako my. Čiže milé dámy, nerozčuľujme sa nad tým, že nechávajú zdvihnutý poklop na toalete, nikdy nevedia nič nájsť bez našej podrobnej navigácie, pravidelne „športujú“ na gauči pred televízorom, a kým my sa trápime každodennými starosťami, ich myšlienky smerujú len na to jediné. A mohla by som popísať ešte veľa strán a aj tak by som úplne neobsiahla všetky rozdiely, ktoré robia muža mužom a ženu ženou. Nakoniec to zhrniem slovami, ktoré tvrdí Dave Meurer: „Skvelé manželstvo nie je keď sa dá dokopy dokonalá dvojica. Skvelým manželstvom je, ak sa nedokonalá dvojica naučí tešiť zo svojich rozdielov.“

Starostlivosť

Starostlivosť predovšetkým o samotného partnera, o domácnosť, o rodinu a deti, ale dôležitá je i starostlivosť o seba a svoj zovňajšok. No najmä kvôli tomu, aby ste sa vy samotné cítili atraktívne. Potom vás tak bude vnímať aj váš budúci manžel.

Podobnou povahovou črtou je i pracovitosť. Podľa Dr. Miroslava Plzáka, odborníka na manželstvo, z pracovitosti vyplýva aj určitá zodpovednosť. Podľa neho „manželstvo je podnik a ten s lenivým človekom nutne musí skrachovať.

Spoľahlivosť

Ďalšou podmienkou solídneho manželstva je spoľahlivosť, schopnosť dodržať dohodu. Pre koho nie je sľub záväzný, ten v manželstve spôsobuje len problémy.

Dôležité SSS

Manželstvo samotné drží na troch S.“Ak vás napadlo, že jedným z tých troch S je sex, tak sa zmýlite tak ako ja. Sú to starosť, súcit a súženie. Ako som už vyššie spomenula, staráme sa o úspech nášho súžitia a tým aj o partnera. Súcitíme s jeho trápením a tým si poskytujeme duševnú oporu a nakoniec súžime sa, ak nám prítomnosť toho druhého veľmi chýba. Každého z nás zahreje pocit, keď vie, že doma má svoje miesto, ktoré počas jeho neprítomnosti zostáva len pre neho. Do takej domácnosti sa každý muž vracia rád.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk