Ženy a kariéra: Poznáme najnovšie trendy v pracovnej oblasti

žena, kariéra, práca, pracovný kolektív, spoločnosť, zamestnanie, úspe
shutterstock.com

Štúdia spoločnosti Accenture, ktorá sa realizovala v 32 krajinách sveta a zúčastnilo sa na nej 4100 odborníkov zo stredných a veľkých spoločností, okrem iného odhalila čo považujú ženy a muži na vysokých manažérskych pozíciach za najdôležitejší kľúč svojho úspechu.

Spoločnosť Accenture pri príležitosti Medzinárodného dňa žien vydala štúdiu „Career Capital“, ktorá je zameraná na globálny prieskum trendov týkajúcich sa žien pracujúcich na vyšších manažérskych pozíciách.

Štúdia sa realizovala v 32 krajinách sveta a zúčastnilo sa na nej 4100 odborníkov zo stredných a veľkých spoločností.

Možnosť kariérneho postupu je rozhodujúca

Globálne až 89% žien verí, že možnosť rozvíjania kariéry je kľúčom k úspechu na pracovisku. Prieskum spoločnosti Accenture „Career Capital“ tiež potvrdzuje, že rovnako ako muži, sú aj ženy vo svojom pracovnom živote pripravené na zmeny.

Úspešná kariéra: Zabíja lásku?

Schopnosť prispôsobiť sa, znalosti a kompetencie

84% žien aj mužov tvrdí, že pracujú na svojej kariére v snahe dosiahnuť väčšie príležitosti k rastu, taktiež chcú zvýšiť svoju kredibilitu medzi kolegami a zároveň ich láka možnosť ovplyvňovať a rozhodovať o dianí vo firme. Dvaja z troch opýtaných si myslia, že znalosti a kompetencie v danej oblasti sú hlavnými faktormi, ktoré prispievajú k rastu ich kariéry. Zároveň, drvivá väčšina respondentov (91%) súhlasí s tým, že najúspešnejší zamestnanci budú tí, ktorí sa prispôsobia meniacemu sa pracovnému prostrediu.

Viac žien vo vedúcich pozíciach?

Štúdia poukázala aj na trendy a predikcie, ktoré sa týkajú žien pracujúcich na vyšších pracovných pozíciách:

• 74% respondentov si myslí, že počet žien v správnych radách sa do roku 2020 zvýši

• takmer polovica potvrdila, že ich spoločnosť plánuje zamestnať viac žien vo vedúcich manažérskych pozíciách

Nebojte sa žiadať o zvýšenie platu

Výsledky prieskumu sa dotýkali aj širokej škály tém súvisiacich s prácou:

• viac ako polovica všetkých respondentov požiadala alebo vyjednávala o zvýšení svojho platu. Traja zo štyroch, ktorí tak urobili, svoj cieľ aj dosiahli. Zároveň, 44% opýtaných žiadalo povýšenie, pričom ho dosiahli až dve tretiny z týchto respondentov.

• viac ako štyria z desiatich pracujúcich rodičov (44% žien a 42% mužov) by sa radšej vrátili do práce, ako by zostali doma, pričom peniaze nie sú hlavným dôvodom.

• pre 72% respondentov je skúsenosť cennejšia ako vzdelanie.

• najcennejšími zručnosťami do budúcnosti sú: multitasking, ovládanie viac ako jedného jazyka, schopnosť práce v tímoch a ovládanie väčšiny počítačových aplikácií.

• takmer polovica z opýtaných je so súčasnou prácou spokojná. Tí, ktorí vyjadrili nespokojnosť, uviedli ako hlavné dôvody nízky plat a nedostatok príležitostí pre rozvoj.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk