Pozrite si, ktoré slovenské krásky predviedli šperky so symbolikou bozku

Img_7059.jpg

Štvrtok večer v jednom z bratislavských hotelov patril luxusným šperkom. Svetoznámy výrobca luxusných tradičných klenotov zo susednej Viedne spoločnosť FREYWILLE si vybrala Bratislavu aby odprezentovala svoju novú kolekciu inšpirovanú slávnym obrazom rakúskeho maliara Gustava Klimta s názvom Bozk. Šperkárska spoločnosť doviedla podujatie do dokonalosti a spojila krásu šperkov s módou slovenskej návrhárky Jany Jurčenko. Pozície modeliek zabrali známé slovenské ženy s citom pre luxus a eleganciu. Na móle sa tak predviedli herečka Elena Podzámska, speváčka Mirka Partlová, herečka Karin Haydu, speváčka Marcela Molnárová, fitneska Zora Czoborová, Simona Leskovská, Barbora Bakašová a bloggerka Ivana Petrušová.

Img_7072.jpg

Spoločnosť FREYWILLE kolekciou Bozk zároveň oslávila 65. výročie svojho pôsobenia na trhu. Emailované šperky rakúskeho výrobcu sú známe tým, že sú ručne vyrábané a ich vývoj vrátane navrhovania trvá aj niekoľko rokov. Známa je napríklad kolekcia Pharaonic Egypt. Egyptská kultúra a umenie natoľ ko fascinovali zakladateľa značky Dr. Willeho, že už v roku 1991 sa rozhodol vytvoriť kolekciu venovanú faraónom. Modrá, tyrkysová a červená sú dominantné farby kolekcie, v kombinácii so zlatom ako symbolom luxusu.

Img_7064.jpg

Kolekcia Bozk je ikonickým zobrazením lásky. Preslávený rovnomenný obraz namaľoval maliar Gustav Klimt v rokoch 1908 až 1909 ako vrchol jeho Zlatého veku. Objímajúci pár s množstvom mozaiky a abstraktných symbolov lásky sa stal predlohou šperkárskej spoločnosti, aby zdôraznil symboly ako Intimitu, Oddanosť a Splynutie. Spoločnosť FREYWILLE bola založená v roku 1951 vo Viedni umelkyňou Michaelou Frey. V roku 1970 začala spolupracovať s Friedrichom Wille, ktorý následne po jej smrti prevzal spoločnosť a založil medzinárodný tím akademických dizajnérov pod vedením Simone Grunberger.

V súčasnej dobe má FREYWILLE viac ako 100 obchodov po celom svete, v metropolách ako New York, Paríž, Miláno, Londýn, Peking, Hong Kong, Dubai, Moskva, Los Angeles. Svoju predajňu má aj v Bratislave na ulici Panská 14. Výrobca šperkov sa vo svoje tvorbe inšpiruje kunthistorickými obdobiami v starom Grécku a v Egypte, ale aj moderným umením, ako napríklad Hundertwasserom či už spomínaným Gustavom Klimtom. Úspech spoločnosti FREYWILLE spočíva v tom, že kladie dôraz na umeleckú profesionalitu svojich zamestnancov a jednotlivé výrobky sa vyznačujú svojou autenticitou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk