Zverejnili nový trailer druhého Hobita

Hobbit
Hobbit SITA/AP

Druhá časť trojdielnej adaptácie s podtitulom Smaugova pustatina sa do slovenských kín dostane 12. decembra.

Americká produkčná spoločnosť Warner Bros zverejnila nový trailer očakávaného pokračovania série Hobit s podtitulom Smaugova pustatina.

Druhý z trojice prequelov kultovej trilógie Petera Jacksona Pán prsteňov (2001, 2002, 2003) sa dostane do slovenských kín už 12. decembra. Súčasťou soundtracku snímky bude aj nová skladba britského speváka a hudobníka Eda Sheerana s názvom I See Fire.

Príbeh novej trilógie sa sústredí na dobrodružstvá hobita Bilba, ktorého stvárňuje Martin Freeman, na výprave s cieľom znovu získať Erebor – stratené kráľovstvo trpaslíkov v Osamelej hore. Spolu s ním putuje 13 trpaslíkov a čarodejník Gandalf.

Svoje úlohy z Pána prsteňov si v novom projekte zopakovali Ian Holm ako starší Bilbo, Ian McKellen ako Gandalf, Cate Blanchett ako elfka Galadriel, Orlando Bloom ako elf Legolas, Elijah Wood ako Frodo, Andy Serkis ako Glum, Christopher Lee ako Saruman či Hugo Weaving ako elf Elrond.

Herecké obsadenie tvoria tiež predstavitelia spomínaných 13 trpaslíkov Richard Armitage (Thorin), Ken Stott (Balin), Graham McTavish (Dwalin), William Kircher (Bifur), James Nesbitt (Bofur), Stephen Hunter (Bombur), Dean O’Gorman (Fili), Aidan Turner (Kili), John Callen (Oin), Peter Hambleton (Gloin), Jed Brophy (Nori), Mark Hadlow (Dori) a Adam Brown (Ori), a tiež Evangeline Lilly, Billy Connolly, Luke Evans, Stephen Fry, Ryan Gage, Sylvester McCoy, Lee Pace, Mikael Persbrandt, Conan Stevens, Jeffrey Thomas a Benedict Cumberbatch.

Záverečná časť série s názvom Hobit: Cesta tam a späť by mala mať na Slovensku premiéru 18. decembra 2014.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk