Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
účes, žena, vlasy, kráska
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:
reklama:
12. mája 2018 Móda a krásaBeauty - tvár a teloVlasy od DamskaJazda.skSITA

Zvoľte si účes, ktorý sa hodí k vášmu typu tváre

Viete si určiť, aký máte typ tváre? Sú proporcie vašej tváre súmerné, alebo vás trápi vyššie čelo a plnšie líčka? Vyberte si účes podľa typu tváre, ktorý sa vám hodí.

Správny strih vlasov a líčenie dokáže mierne alebo významne ovplyvňovať naše črty v tvári. Dokáže ich zjemniť, zvýrazniť alebo aj zmeniť z hľadiska optického pôsobenia.

Všetky typy tváre sa dajú typovo zaradiť do jednej zo štyroch základných skupín. Do týchto skupín patrí oválna, okrúhla, srdcová a hranatá tvár. Pokiaľ si chcete zvoliť správny účes, ktorý nebude vašu tvár deformovať, mali by ste si vedieť určiť symetriu tváre.

Žena s oválnou tvárou a hnedými vlasmi po ramená
účesshutterstock.com

Oválna tvár

Považuje sa za ideálny typ tváre. Jej dĺžka je približne dvojnásobkom šírky a vyznačuje sa relatívne štíhlymi lícnymi kosťami, primerane vysokým čelom a úzkou bradou.

reklama:

Oválny typ tváre vyzerá dobre s akýmkoľvek účesom, keďže je univerzálny. Pristanú mu krátke vlasy, ale aj extravagantné účesy, hladký vysoký chvost alebo akýkoľvek účes, ktorý zvýrazní jeho nádherné črty. Ofina oválnej tvári pristane, ale jej maskovanie je v tomto prípade zbytočné.

Žena s okrúhlou tvárou a dlhými hnedými vlasmi
účesshutterstock.com

Okrúhla tvár

Typickým znakom okrúhlej tváre je približne rovnaká dĺžka aj šírka tváre. Vyznačuje sa okrúhlejšími líčkami, krátkym čelom a menej výraznou bradou.

Účesy podľa znamení zverokruhu

reklama:

Vhodný účes pre guľatú tvár je taký, ktorý sa sústredí po stranách tváre a dokáže tak jemne prekryť vyčnievajúce partie. Ideálny strih je bop alebo mikádo, prípadne dlhé a polodlhé vlasy. Výborne vynikne cestička vo vlasoch smerom nabok, poprípade šikmá ofina. Vyhnite sa rovnej ofine zakrývajúcej čelo. Tento typ strihu vám tvár opticky ešte viac skráti.

Žena s hranatou tvárou a dlhými ryšavými vlasmi
shutterstock.com

Hranatá tvár

Hrany tejto tváre sú ostrejšie. Môžu pripomínať štvorec alebo obdĺžnik podľa toho či je tvár dlhšia, alebo kratšia. Hrany zvýrazňuje výrazná brada a sánka, ale aj rohy čela.

Pre hranatú tvár s obdĺžnikovým typom, na ktorej je čelo položené vyššie, je najvhodnejší účes v podobe rovnej ofiny. Tá prekryje ostré hrany čela a tak zjemní celkové pôsobenie tváre. Dĺžku vlasov si môžete prispôsobiť štýlu a vkusu.

Srdcová tvár

reklama:

Tvár pripomínajúca srdce sa vyznačuje vysokým čelom, ktoré sa zvyčajne rozširuje do jeho rohov. Smerom dolu sa tvár zužuje. Má relatívne úzke lícne kosti a veľmi výraznú bradu.

Asymetria sa prejavuje v čelovej partii, ktorá je oproti lícnej partii a brade široká. Preto je v tomto prípade ideálna ofina, ktorá účinne zamaskuje jej šírku. Pristanú jej dlhšie aj kratšie strihy vlasov, dokonca aj úplne krátke vlasy, ale v kombinácii s ofinou, ktorá prekryje časť čela.

Pokiaľ si vyberiete účes s prihliadnutím na typ vašej tváre, nebudete vašu voľbu ľutovať, ani v prípade výraznejšieho zostrihu vlasov. Ak sa vraciate od kaderníka s nepríjemným pocitom, pouvažujte nad tým, či ste si nezvolili nesprávny strih vlasov.

reklama:

Pozrite si fotogalériu k článku TU

reklama:

Odporúčané

K téme

Triky profesionálov: Ako dodať jemným vlasom štýl? Chcete vyzerať výborne bez mejkapu? Jednoduché!

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.