Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kandidatúra na starostku Starého Mesta, Dana Kleinert
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
28. júna 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skTS, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Dana Kleinert bude kandidovať za starostku Starého Mesta, pripravila návrhy na lepšie fungovanie mestskej časti

Dizajnérka Dana Kleinert bude v novembrových komunálnych voľbách kandidovať na post starostky mestskej časti Staré Mesto. Kandidovať bude s podporou strany Spolu – občianska demokracia, hnutia Progresívne Slovensko a Teamu Vallo. Vo voľbách by zároveň chcela uspieť aj ako poslankyňa mestského zastupiteľstva.

„Mesto si musíme všímať z dvoch strán, ktoré sú neodlučiteľne späté, a to sú priestor a ľudia, ktorí v tom priestore žijú. V rámci toho je potrebné myslieť na to, že musíme dávať šancu tým šikovným, musíme vedieť pomôcť tým slabším a zraniteľnejším. Čo sa týka priestoru, tu je dôležitá bezpečnosť, čistota či cesty, a mala by to byť pre nás úplná samozrejmosť,“ uviedla hlavné body svojho volebného programu Kleinert. Dodala, že je tiež rovnako potrebné poznať zeleň v Starom Meste a rozmýšľať aj o tom, ako treba pracovať s verejným priestorom.

Ľudia + priestor = mesto

Je podľa nej potrebné, aby ľudia v Starom Meste radi žili, mesto by malo vychádzať v ústrety ich potrebám a nápadom. Malo by im pomáhať riešiť životné situácie, postarať sa o slabších a zraniteľnejších. Má v pláne sa proaktívne podieľať na konkrétnych formách sociálnej pomoci a transparentne komunikovať, aby sa pomoc dostala všetkým, ktorí ju potrebujú.

V programe má tiež zvýšiť bezpečnosť v meste konkrétnymi opatreniami (represívne, preventívne a technicko-priestorové), v úzkej súčinnosti s obyvateľmi, obchodníkmi, Starým Mestom, magistrátom, políciou a poslancami. Chce vytvoriť podrobnú mapu zelene mestskej časti, vypracovať jasný komplexný plán starostlivosti o stromy vychádzajúceho z hĺbkových nezávislých odborných posudkov a tento plán jasne komunikovať.

Pozornosť chce venovať čistote a oprave chodníkov i parkovacej politike. Plánuje vypracovať kvalitný manuál verejných priestorov s cieľom, aby jeho obyvatelia aktívne a radi trávili viac času vonku.

„Som presvedčená, že sa mi tieto a iné potrebné opatrenia podarí pretaviť do reality. Nie som na to sama, sme team odborníkov, z ktorých mnohí kandidujú aj za poslancov do mestských, či miestnych zastupiteľstiev. Aktivizmus už nestačí, vieme a chceme sa posunúť tak, aby sme mohli zlepšiť mesto,“ uviedla.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X