Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Posta pecnianska petrzalka maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.sk
29. apríla 2020 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Dane z nehnuteľnosti bude Bratislava rozposielať poštou, má ich byť takmer 200-tisíc

Splatnosť dane z nehnuteľnosti je pre všetkých občanov a živnostníkov rozdelená na tri splátky.

Bratislava rozošle takmer 200-tisíc výmerov dane z nehnuteľnosti poštou. V dnešnej tlačovej správe o tom informoval hovorca magistrátu Peter Bubla.

Ak by boli rozhodnutia doručované do vlastných rúk, v prípade Bratislavy by to znamenalo, že asi 192-tisíc daňovníkov by si muselo prevziať zásielku od doručovateľa, alebo ísť na poštu prevziať si rozhodnutie osobne,“ uviedol Bubla a doplnil, že v snahe predísť takejto situácii sa vedenie mesta rozhodlo v prvom kole posielať daňové výmery klasickou poštou, nie doporučene do vlastných rúk. S ich rozposielaním začne prvý májový týždeň.

Možnosť na splátky

Podľa hovorcu naďalej platí zámer mesta, aby splatnosť dane z nehnuteľností bola pre všetkých občanov a živnostníkov automaticky rozdelená na tri splátky.

Samozrejme, v prípade, ak niekto bude mať záujem zaplatiť splátku naraz, táto možnosť zostane zachovaná,“ deklaruje mesto. Zaplatenie dane z nehnuteľnosti, resp. jej prvej splátky, bude správca dane kontrolovať koncom júna.

V prípade, ak daňovník sumu neuhradí v tomto termíne, rozhodnutie mu bude zaslané opätovne, avšak už doporučene do vlastných rúk,“ upozorňuje magistrát. Splatnosť druhej splátky dane z nehnuteľností je nastavená na 30. septembra a tretia splátka na 30. novembra.

Využitie daní

Hlavné mesto bude tento rok aj vďaka príjmom z daní z nehnuteľností opravovať viac ciest, chodníkov a verejných priestorov.

Vďaka vyšším príjmom bude môcť mesto napríklad v roku 2020 opraviť dodatočných 45 km jazdných pruhov ciest. Z navyše získaných peňazí má byť realizovaných aj ďalších viac ako 30 projektov, ktoré skvalitnia verejný priestor v Bratislave,“ informuje mesto.

Zoznam všetkých ciest, chodníkov a verejných priestorov, ktoré z týchto peňazí mesto opraví počas roka 2020, bude priebežne aktualizovaný na stránke hlavného mesta aj spolu s odpočtom ich plnenia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X