Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Danubia Park, Čunovo
SITA
21. októbra 2016 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Danubia Park v Čunove zatiaľ stavať nemôžu

Športovo-rekreačný areál Danubia Park v mestskej časti Čunovo zatiaľ stavať nemôžu, ministerstvo dopravy zrušilo územné rozhodnutie, ktoré vydal Okresný úrad Bratislava.

Na piatkovom brífingu na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja o tom informovala starostka Čunova Gabriela Ferenčáková. Danubia Park má vyrásť na pravom brehu Dunaja v oblasti Hrušov v Čunove. V areáli na ploche 89 hektárov majú byť zariadenia a atrakcie pre rekreačných i vrcholových športovcov i apartmány.

Vo svojom rozhodnutí ministerstvo Okresnému úradu Bratislava pripomína, že ak chce na posúdenie podať novú dokumentáciu, má ju zosúladiť s územným plánom hlavného mesta SR Bratislavy i územným plánom zóny. „V prípade, že ju nezosúladia, tak má okresný úrad právo celý návrh opäť zamietnuť,“ poznamenala Ferenčáková.

Rozporné boli podľa starostky najmä apartmány, ktoré chcú v Čunove postaviť. „Investor ich môže stavať, musí ich však zosúladiť s územným plánom mesta i územným plánom zóny. Práve pre tie apartmány bol veľký rozpor,“ doplnila starostka.

Projektový manažér spoločnosti Danubia Invest Andrej Hájek uviedol, že rozhodnutie ministerstva dopravy ich prekvapilo. „Aj na základe doteraz vydaných vyjadrení a rozhodnutí dotknutých orgánov k tomuto rozsiahlemu a špecifickému projektu, akým Danubia Park je, sme presvedčení, že sme neporušili zákon v povoľovacom procese,“ dodal. „Podľa nás je rozhodnutie ministerstva dopravy protizákonné. Ďalšie kroky si musíme dôkladne premyslieť,“ ukončil Hájek.

Stavebný úrad Mestskej časti Bratislava-Čunovo minulý rok zamietol žiadosť investora o vydanie územného rozhodnutia, dôvodom bol jeho nesúlad s územným plánom hlavného mesta i územným plánom zóny. Podľa týchto dokumentov je daná lokalita určená prioritne na šport a rekreáciu, starostka Ferenčáková však dodala, že táto funkcia je v predloženom projekte skôr doplnková a dôraz kladie na výstavbu objektov určených na dočasné bývanie.

Riešenie Danubia Parku obsahuje dve plážové jazerá s vodnými atrakciami, potápačský záliv, vodácke zálivy s dvoma športovými klubmi a malými lodenicami, tenisové ihriská, detskú cyklotrasu, hokejbalové ihrisko, štyri bedmintonové ihriská, multifunkčné ihrisko, osem volejbalových ihrísk, detské ihriská, futbalové ihrisko, lezeckú stenu, detskú lanovú dráhu, dva tobogany a ďalšie rekreačné zariadenia. Malo by tam byť aj 377 apartmánov na ubytovanie, reštaurácie, lekáreň, pošta a banka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X