Danubiana hostí umenie, ktoré spája Dunaj. Predstaví diela 22 výtvarníkov

Danubiana, výstava, Dunaj
SITA

Viac ako dve desiatky výtvarníkov mladej a strednej generácie z desiatich krajín, ktorými preteká rieka Dunaj, predstaví verejnosti od soboty III. Dunajské bienále v Danubiane. Vernisáž sa uskutoční o 16. hodine.

Výstava inštalovaná symbolicky v Danubiana Meulensteen Art Museum na Vodnom diele v Čunove ukáže až do 25. októbra tvorbu umelcov z Nemecka, Rakúska, Slovenska, Maďarska, Chorvátska, Srbska, Bulharska, Rumunska, Moldavska a Ukrajiny.

Ako ďalej informovala kurátorka Kristína Jarošová, „podtitul výstavy Ikony súčasnosti – Umenie spektáklu naznačuje viaceré prelínajúce sa témy, ktorými možno nazerať na rozmanité umelecké formy a postupy zúčastnených umelcov. Dôraz však nie je kladený na sumarizáciu a hodnotenie, ale na otvorenú diskusiu“.

Návštevníci nájdu na III. Dunajskom bienále diela od 22 tvorcov, konkrétne sú to Erik Binder (SK), Michele Bressan (RO), Nemanja Cvijanović (HR), Michal Černušák (SK), Tanja Deman (HR), Viktor Frešo (SK), Daniil Galkin (UA), Patrícia Jagicza (HU), Paulina Jazvić (HR), Vikenti Komitski (BG), Kristian Kožul (HR-DE), Marek Kvetan (SK), Marcel Mališ (SK), Stano Masár (SK), Ioana Nemes (RO), Pavle Pavlović (HR), Stepan Rjabčenko (UA), Nikita Šalenny (UA), Erik Šille (SK), Maja Vukoje (AT), Clemens Wolf (AT) a Vlasta Žáková (SK).

„Tretie tisícročie prinieslo nielen nové skutočnosti, ale aj nové paradoxy. Dunajské bienále ponúka možnosť pozorovať a konfrontovať tieto zmeny systému, čím sa vytvára príležitosť pre ďalší vývoj,“ dodáva v tlačovej správe k výstave Kristína Jarošová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk