Dávajte si pozor: Objavili sa falošní sčítací asistenti, do domov ich nevpúšťajte

Sčítanie obyvateľov láka podvodníkov. Tí sa vydávajú za sčítacích komisárov, kontaktujú hlavne seniorov.

Rača na svojej stránke varuje, že v súvislosti so sčítaním obyvateľov, domov a bytov sa objavili prípady, keď dôchodcov telefonicky kontaktovali podvodníci vydávajúci sa za sčítacích komisárov.

„Upozorňujeme, že asistované sčítanie sa odohrá v období medzi 1. 4. a 31. 10. 2021, podľa pandemickej situácie. Momentálne prebieha elektronické sčítanie, počas ktorého sa občan/obyvateľ sčíta sám elektronicky. O asistovanom sčítaní bude Štatistický úrad, ako aj mestská časť, vopred riadne informovať na všetkých svojich oficiálnych komunikačných kanáloch,“ napomína Rača.

Na problém upozornili viaceré mestské časti. Obyvatelia by týchto ľudí určite nemali vpúšťať do svojho domu či bytu. Sčítací asistenti budú po domácnostiach chodiť až od 1. apríla a aj to iba na vlastnú žiadosť obyvateľov.

„Každý mobilný asistent sčítania sa zároveň bude preukazovať preukazom asistenta sčítania. Presný dátum, kedy bude asistent v danom meste alebo obci, bude navyše dopredu oznámený,“ uzatvára Rača.

Informácie týkajúce sa sčítania obyvateľov môžete získať každý deň od 8.00 do 20.00 hod na telefónnom čísle 02/20 92 49 19.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk