Debakel Slovana Bratislava v Jaroslavli v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy

Hráči Slovana Bratislava utrpeli debakel 0:7 na ľade Lokomotivu Jaroslavľ vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Domáci hokejisti boli počas celého duelu lepší a zaslúžene získali dva body. Lokomotiv sa ujal vedenia v 13. minúte gólom Nikolaja Kovalenka, v druhej tretine Čiliaka prestrelili Danil Jurtajkin, Rušan Rafikov a Stepan Sannikov. Favorit duelu dohrával v exhibičnom tempe a v tretej tretine pridal ďalšie tri góly – do listiny strelcov sa zapísali Jegor Korškov, Alexander Jelesin a opäť Jurtajkin. Hokejistov Slovana od vyššej prehry zachránil brankár Marek Čiliak a jeho výborné zákroky. Slovan až štyri góly inkasoval v oslabení.

Zverenci Vladimíra Országha sa ani na ôsmy pokus nedočkali prvého triumfu v tomto kalendárnom roku. Slovan natiahol sériu prehier na deväť zápasov a naďalej figuruje na poslednom mieste tabuľky Západnej konferencie aj celej KHL. „Belasí“ zaznamenali už 28. neúspech z ostatných 32 duelov, od 20. októbra 2018 zvíťazili len štyrikrát.

Hokej – Kontinentálna hokejová liga (KHL) – štvrtok:

Lokomotiv Jaroslavľ – HC Slovan Bratislava 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)
Góly: 13. Kovalenko (Ivanov, Kajumov), 28. Jurtajkin, 38. Rafikov (Ivanov, Osipov), 39. Sannikov (Afanasiev, Alexejev), 47. Korškov (Denisenko, Osipov), 52. Jelesin (J. Averin, Loktionov), 52. Jurtajkin (N. Čerepanov, Alexejev)
Vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansons, Kislov – Biťukov, Stroganov, 7500 divákov

Zostavy:
Jaroslavľ: Konovalov – N. Averin, Jelesin, Osipov, Rafikov, N. Čerepanov, Kutuzov, Afanasiev – J. Averin, Jurtajkin, Loktionov – Denisenko, Sannikov, Alexejev – Ilienko, Kudriavcev, Korškov – Ivanov, Kajumov, Kovalenko – D. Apaľkov
Slovan Bratislava: Čiliak – Sersen, A. Jánošík, Švarný, Klok, Bačík, É. Gélinas, Boldižár – Rau, Taffe, Chipchura – Lunter, M. Sukeľ, Červený – Lamper, Buc, Liška – Jeglič, Baranov, M. Sloboda

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.