Dědeček obvinený pre smrteľnú nehodu na Zochovej zostáva vo väzbe, jeho sťažnosť súd zamietol

Nehoda zochovej tragedia dedecek.jpg
Foto: archívne, www.facebook.com

Dôvod preventívnej väzby Dušana D. podľa Krajského súdu v Bratislave trvá naďalej a nebolo možné väzbu nahradiť.

Dušan D., ktorý je obvinený pre smrteľnú nehodu, pri ktorej na jeseň minulého roku na autobusovej zastávke Zochova v Bratislave zahynulo päť ľudí, ostáva vo väzbe. Ako pre agentúru SITA potvrdil hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, Krajský súd v Bratislave na neverejnom zasadnutí senátu v stredu 8. marca rozhodol tak, že sťažnosť obvineného zamietol ako nedôvodnú, keďže dôvod preventívnej väzby trvá naďalej a nebolo možné väzbu nahradiť. O ponechaní Dušana D. vo väzbe už predtým rozhodol Okresný súd Bratislava I, keď zamietol jeho žiadosť o prepustenie. Obvinený voči tomu podal sťažnosť.

Vyšetrovateľ bratislavskej kriminálnej polície začiatkom októbra 2022 obvinil Dušana D. z Bratislavy v súvislosti s tragickou dopravnou nehodou na zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne trest odňatia slobody na doživotie.

Opitý vodič vozidla zn. Škoda SuperB zišiel v nedeľu 2. októbra minulého roku večer v Bratislave vo vysokej rýchlosti mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy Zochova. V tom čase sa tam nachádzalo približne 40 osôb, pričom došlo k zrážke vozidla s čakajúcimi na spoj.

Na mieste zahynuli štyri osoby, traja ľudia boli v kritickom stave prevezení do nemocníc, ďalší traja utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach. Následne pribudla ďalšia obeť, bolo ňou 21-ročné dievča. U vodiča po nehode zistili prítomnosť alkoholu na úrovni 1,7 až 2 promile.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk