Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
23. apríla 2015 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015, maps.google.sk

Dejvické divadlo z Prahy zahrá v mestskom divadle

Dejvické divadlo dnes uvedie titul Dabing Street a v piatok hru Teremin (obidve v réžii Petra Zelenku), pôvodne sa hry mali hrať v opačnom poradí, z technických príčin sa však vymenili.

Pražských hostí uvíta na svojej scéne na Laurinskej 19 Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava. Hry sa síce vymenili, ale vstupenky ostávajú v platnosti, na svojej webstránke o tom informuje mestské divadlo.

Zelenková hra Dabing Street s podtitulom „v dvoch veciach sú Česi skutočne dobrí: v pití alkoholu a v dabingu“ ironicky zobrazuje smutných hrdinov pohybujúcich sa v bludnom kruhu.

„Nejde o kritiku systému, ale o reťazovú reakciu, ktorú nezadržateľne vyvolávajú mylné očakávania, citové depresie a ľudské slabosti. Horkosmiešna inscenácia a autentická existenciálna výpoveď o ľuďoch, ktorým sa nepodarilo udržať sľubné prosperujúce dabingové štúdio,“ napísalo divadlo v anotácii k hre, v ktorej hrajú Martin Myšička, Hynek Čermák, Václav Neužil, Klára Melíšková, Jana Holcová a Lada Jelínková. Mestské divadlo P.O. Hviezdoslava upozorňuje, že predstavenie nie je vhodné pre divákov mladších ako 15 rokov.

Druhý titul, hra Teremin je príbeh ruského vynálezcu, hudobníka a tajného špióna Leva Sergejeviča Teremina, človeka, ktorý zmenil podobu modernej hudby. Americký priekopník elektronickej hudby Robert Moog o ňom prehlásil, že nebyť jeho, nikdy by nedokázal zostrojiť syntezátor.

„Vynálezca s najpozoruhodnejším životným osudom, ktorý sa zmenil na hudobníka a jeho vlastný nástroj sa mu stal celoživotným údelom. Charakter hlavnej postavy odkrýva Ivan Trojan, ktorý autenticitu príbehu dotvára dokonalým ovládaním hry na skutočný hudobný nástroj thereminvox,“ priblížilo titul divadlo.

V titule hrajú Ivan Trojan, David Novotný, Jiří Bábek, Vendulka Křížová, Eliška Boušková, Jaroslav Plesl a ďalší. Hru jej tvorcovia venovali Robertovi Moogovi (1934 – 2005), priekopníkovi modernej elektronickej hudby, ktorého najviac preslávil vynález syntetizátora.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X