Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
delegácia z Havířova
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
BSK
18. februára 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skBSK, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Delegácia z Havířova našla inšpiráciu v župnom hydrocentre, chce postaviť podobné zariadenie

Zástupcovia bratislavskej župy dnes na pôde zariadenia komunitnej rehabilitácie Gaudeamus v Bratislave privítali hostí zo štatutárneho mesta v Sliezsku Havířov. Cieľom stretnutia bola výmena skúseností pri budovaní Hydrocentra s vedením DSS i BSK, ktoré v súčasnosti pôsobí už ako komplexné centrum.

Na priateľskom stretnutí sa zúčastnili vicežupanka BSK Gabriella Németh, Michaela Šopová, riaditeľka odboru sociálnych vecí BSK, primátor mesta Havířov Daniel Pawlas, Ivan Bureš, námestník primátora pre hospodársky rozvoj, Viera Horváthová, riaditeľka základnej školy 1. mája v Havířove, ako aj zástupcovia Hydrocentra DSS Gaudeamus.

Česká strana sa prišla inšpirovať bratislavským Hydrocentrom, nabrať podnety, skúsenosti s jeho budovaním, realizáciou až po samotné prevádzkovanie a takisto prezrieť si priestory.

„Uvažujeme o vybudovaní takéhoto podobného zariadenia. Sme síce najmladším mestom Českej republiky, ale tretina obyvateľstva Havířova je v seniorskom veku. Chceli by sme im aj takouto cestou trocha uľahčiť život a pridanou hodnotou by bolo aj prepojenie viacerých cieľových skupín, ako napríklad mladých a seniorov, zdravých a hendikepovaných na jednom mieste, tak ako je to aj tu u vás,“ prezradil svoju predstavu primátor Havířova Daniel Pawlas.

Domov sociálnych služieb Gaudeamus v Bratislave od roku 2010 prevádzkuje Komplexné centrum hydroterapie, v rámci ktorého bola vybudovaná nová bazénová hala. Projekt Komplexné centrum hydroterapie bol financovaný grantom z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru, Nórskeho finančného mechanizmu a zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Jeho realizátorom bol Bratislavský samosprávny kraj a kľúčovým zahraničným partnerom bola Základná škola v Havířove.

V súčasnosti patri Komplexné centrum hydroterapie k zariadeniam, ktoré sa vyznačujú rodinným prostredím, komplexnými službami a najčistejšou vodou. K dispozícii sú tri moderné bazény. K pôvodnému trojdráhovému pribudol 25-metrový šesťdráhový bazén a podnetový bazén s vyššou teplotou vody za účelom vykonávania hydroterapie. Centrum slúži nielen klientom zariadení sociálnych služieb v pôsobnosti BSK, ale i verejnosti všetkých vekových skupín a takisto pre športovú prípravu slovenských talentov v plávaní. Početnú skupinu návštevníkov tvoria aj seniori.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X