Deň bláznov bude patriť aj zdravotným klaunom, ktorí oživia ulice a rozveselia vám deň

Dsc_8292.jpg
Zdroj: OZ ČERVENÝ NOS

1. apríl je nie len Dňom bláznov, ale aj deň, keď vyjdu zdravotní klauni do ulíc.

Zdravotných klaunov môžete stretnúť od pondelka do piatka, dokonca aj počas sviatkov v nemocniciach či seniorských zariadeniach naprieč celým Slovenskom. Avšak stretnúť ich mimo nemocnice je niečo celkom nečakané, neobvyklé a výnimočné. A práve takýto výnimočný bude prvoaprílový pondelok.

V pondelok sa zdravotní klauni objavia na miestach, kde by ste ich vôbec nečakali, napríklad v električke, na stanici, na ulici, vo vlaku a podobne.

03b walking s klaunmi 17.06.17 foto┬elu┼zina 24.jpg
Zdroj: OZ ČERVENÝ NOS

OZ ČERVENÝ NOS Clowndoctors pripravilo takéto prekvapenie pre verejnosť pri príležitosti svojich 15. narodenín, ktoré oslávi začiatkom apríla. Uvidíte ich nielen v Bratislave, ale aj v iných mestách. Objavia sa nielen v uliciach a na námestiach, ale aj v mestskej hromadnej doprave týchto miest, vo vlakoch a na železničných či autobusových staniciach. Do akcie sa zapojí dokopy vyše 40 zdravotných klaunov, klaunovať budú vo dvojiciach alebo v menších skupinách.

„Ideou je, aby zdravotných klaunov mohli stretnúť aj ľudia, ktorí inak na to nemajú príležitosť,“ vysvetľuje umelecký riaditeľ združenia Pavel Mihaľák. „Chceme im predstaviť naše združenie a našu prácu. Dôležitý je pritom moment prekvapenia, nabúranie rutiny a v konečnom dôsledku zlepšenie nálady. Vzorec, na ktorom je postavené klaunovanie v nemocnici,“ objasňuje Pavel Mihaľák.

Dsc_8292.jpg
Zdroj: OZ ČERVENÝ NOS

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk