Deň detí v ľudovom štýle sa koná v Rusovciach

Den_deti_sluk_sita.jpg
SITA

Tradičná ľudová kultúra, filmový kútik a premietanie animovaných rozprávok budú súčasťou víkendovej oslavy Dňa detí v SĽUK-u v Rusovciach. Ako za organizátorov informovala Lucia Sopková, siedmy ročník podujatia bude v sobotu 27. mája v areáli a priestoroch sídla SĽUK-u. Podujatie bude od 13. hodiny.

Deti i dospelí si počas sobotňajšieho popoludnia budú môcť vytvoriť dekoratívne alebo úžitkové predmety v škole remesiel. So školou vajnorských tradícií zas návštevníci budú mať možnosť vyskúšať techniky maľovania kraslíc.

Organizátori pripravujú aj filmový kútik vo foyeri, kde budú premietať klasické animované rozprávky. Z celodenných aktivít nebude chýbať pikniková zóna, ktorá bude slúžiť na oddych a relax, či zapletanie vrkočov. V škole tanca sa deti naučia ľudové tance a v speváckej súťaži zaspievajú svoje obľúbené pesničky. Program spestrí vystúpenie Detského folklórneho súboru Prvosienka z Bratislavy, ktorý prezentuje hudobnú, tanečnú i krojovú pestrosť rôznych regiónov Slovenska.

Predstaví sa aj komorné pouličné bábkové divadlo z Českej republiky, britské tradičné bábkové divadlo, či tanečná veselohra pre deti. Okrem programu sa návštevníci môžu tešiť aj na ľudovú kuchyňu, v ktorej nebudú chýbať párance či višňové halušky. Podujatie organizuje Slovenský ľudový umelecký kolektív v spolupráci s Ústredím ľudovej umeleckej výroby.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk