Deň detí v okresných mestách v kraji oslávia cez víkend, toto na najmenších čaká

Deň detí
ilustračné: SITA

Zábava, hry, súťaže, kolobežky, zvieratá i penová párty budú súčasťou víkendových osláv Dňa detí v Malackách, Pezinku i Senci. Ako informujú samosprávy na svojich oficiálnych internetových stránkach, program pre deti pripravujú počas posledného májového víkendu. Medzinárodný Deň detí bude v stredu 1. júna.

V Malackách Deň detí oslávia v sobotu 28. mája. Program v areáli Materskej školy na Hviezdoslavovej ulici otvoria o 10. hodine vystúpením mažoretiek, po nich sa na pódiu vystriedajú klauni, žiaci Základnej umeleckej školy a Centra voľného času v Malackách, folklórny súbor a revivalová skupina. Deti budú vyrábať veci vo výtvarných dielňach, maľovať na chodníky či vytvárať si rozprávkový svet, zabaviť sa tiež môžu na kolobežkách.

Medzi 9. a 15. hodinou ožije Kláštorné námestie, kde budú stánky Malackej šošovice. Zakúpením farmárskych a hand-made výrobkov môžu ľudia podporiť občianske združenia či drobných podnikateľov. Návštevníci uvidia aj živé ovečky a sovu. Pre deti pripravujú tvorivé aktivity a maľovanie na tvár. K dobrej nálade prispejú klauniáda CirKus–Kus a folklórne súbory Macejko a Lábjan. Záujemcov oboznámia s tancovaním pre bábätká, pripravujú aj starobylé rímske hry a lukostreľbu.

V sobotu budú Deň detí oslavovať aj v Pezinku, podujatie sa začne o 15. hodine v Zámockom parku, v prípade zlého počasia bude program v Dome kultúry v Pezinku. Deti sa môžu tešiť na hry, súťaže, zábavu i detské atrakcie. V programe vystúpia deti z pezinských materských a základných škôl, na oslávencov čakajú aj stanovištia so zvieratkami a občerstvenie. Vstup na podujatie je zdarma.

Penovú párty, ukážky činnosti hasičov, policajtov i kreatívne dielne si počas nedeľnej oslavy Dňa detí na Slnečných jazerách Juh užijú deti zo Senca. Akcia sa začne v nedeľu 29. mája o 10. hodine. Predpoludním deťom ukážu záchranu topiaceho sa človeka, činnosť jazdeckej polície, na poludnie to budú ukážky činnosti Zboru väzenskej a justičnej stráže. Popoludní sa oslávencom predstavia policajti a ich štvornohí pomocníci, nasledovať bude ukážka hasičského zásahu.

Sprievodnými akciami budú jazda na motorových člnoch a vodných skútroch, plavba na kanoe, kajakoch a plachetniciach. Návštevníci tiež uvidia ručné historické hasičské čerpadlo a expozície policajnej, hasičskej a záchrannej techniky. Deti sa tiež budú môcť zabaviť v jazykovej i tanečnej škole, budú súťažiť, hrať sa i kresliť svoj sen. K dispozícii bude relax zóna, strelnica a množstvo športových a iných aktivít na preverenie síl a zručností detí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk