Deň narcisov pripomenie aj narcismi zdobená električka

historická električka
SITA

Na podporu charitatívneho projektu Deň narcisov, ktorý sa bude konať v piatok 27. marca, Dopravný podnik Bratislava vyšle do ulíc historickú električku.

Deň narcisov v piatok 27. marca bude v uliciach Bratislavy pripomínať aj historická električka vyzdobená žltými narcismi. Vozidlo bezplatne poskytne Dopravný podnik Bratislava, ktorý tak podporuje tento charitatívny projekt.

Ako informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Adriana Volfová, narcismi ozdobenou električkou chcú upozorniť ľudí na Deň narcisov a zbierku, do ktorej môžu prispieť na pomoc onkologickým pacientom.

Viac ako jeden milión narcisov sa bude v piatok 27. marca snažiť v slovenských mestách rozdať 15 573 dobrovoľníkov. Pripnutím žltého narcisu ľudia prejavia podporu a spolupatričnosť s pacientmi bojujúcimi s rakovinou. Na pomoc onkologickým pacientom možno prispieť aj finančne.

V Deň narcisov možno pacientom prispieť dobrovoľnou sumou do pokladničiek dobrovoľníkov. Každý dobrovoľník zbierky, ktorú organizuje Liga proti rakovine, bude označený špecifickými indikátormi, vďaka ktorým ich bude možné rozoznať. Tie sa každý rok menia, aby sa zabránilo ich zneužitiu.

Každý dobrovoľník bude označený rozetou s nápisom Deň narcisov 2015, označením, že je dobrovoľník a jeho číslom. Poznať ich možno aj podľa papierovej pokladničky tyrkysovej farby s kvetom narcisu. Chýbať na nej nesmie logo Ligy proti rakovine, číslo registrácie zbierky a slovo Ďakujeme. Papierová pokladnička bude prelepená bielo-modrými ochrannými nálepkami s číslom účtu Dňa narcisov.

Do zbierky ku Dňu narcisov možno prispieť do 31. marca aj finančným príspevkom na účet zbierky alebo zaslaním SMS správy s ľubovoľným textom na číslo 848 v sieti všetkých operátorov. Cena jednej SMS je dve eurá, túto sumu operátori odvedú celú na zbierku a zaslanie SMS zákazníkovi nespoplatňujú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk