Deň otvorených dverí v Dopravnom podniku Bratislava 2019: Pripomínajú si 110. výročie trolejbusovej dopravy

Historický trolejbus
Foto: ilustračné, SITA

Dopravný podnik Bratislava sprístupní svoju najväčšiu vozovňu verejnosti, návštevníkov tu čaká bohatý program.

Dopravný podnik Bratislava bude už túto sobotu 21. septembra oslavovať 110. jubileum trolejbusov. Pri tejto príležitosti v čase od 10.00 do 16.00 hod. otvorí brány svojej najväčšej vozovne Jurajov dvor pre verejnosť. Zároveň bratislavský dopravca slávnostne predstaví zrekonštruovaný historický trolejbus ŠKODA SANOS.

Návštevníci sa dopravia priamo do areálu vozovne a to úplne zadarmo vďaka špeciálnym trolejbusovým a električkovým linkám. Trolejbusová linka 110 bude premávať z Hlavnej stanice a električková linka 10 z Námestia Ľ. Štúra.

Nadšenci dopravy budú mať na jednom mieste možnosť vidieť celú plejádu vozidiel, nielen nový zmodernizovaný vozidlový park, ale pochválime sa aj historickými vozidlami a najmä špeciálne zrekonštruovaným historickým trolejbusom ŠKODA SANOS. Teší ma, že oproti bežným povinnostiam si naši zamestnanci dokážu nájsť čas aj na renováciu historických vozidiel,“ povedal predseda predstavenstva DPB, a.s. Martin Rybanský.

Cabriobus aj elektrobus

Taktiež je pripravených množstvo zaujímavých ukážok, ako napríklad výmena pneumatiky na trolejbuse, ukážka ťažkého odťahu, čistenie autobusu prejazdom umývacou linkou a nabíjanie elektrobusu. Najmenší sa potešia vyhliadkovým jazdám cabriobusom a elektrobusom po vozovni, detskému čisteniu autobusu alebo Veselému autobusu, kde sa pre zmenu môžu nechať na tvár pomaľovať oni.

Tešiť sa môžu aj tí, ktorí si vždy chceli skúsiť sadnúť za volant autobusu, budú totiž pripravené jazdy autoškoly s inštruktorom. Návštevníkov čká tiež bohatý hudobný a sprievodný program. Všetky informácie nájdete na stránke DPB.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk