Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SND: Deň otvorených dverí
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
15. augusta 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSND, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Deň otvorených dverí v SND je venovaný rodine, uskutoční sa 10. septembra

Slovenské národné divadlo i tento rok otvorí brány všetkým divákom, ktorí chcú nazrieť na svet divadla aj inak ako z pohodlného miesta v hľadisku.

Deväťdesiatu siedmu divadelnú sezónu SND už tradične otvorí Deň otvorených dverí, ktorý je tento rok venovaný rodine. Ako naznačuje podtitul kampane, v priestoroch Slovenského národného divadla stretnú nielen rodiny divákov SND, ale aj jedna veľká rodina – rodina divadelná, pozostávajúca zo všetkých umeleckých profesií, ktoré zahŕňa slovenská prvá scéna.

V rámci DOD SND, ktorý sa uskutoční už 10. septembra od 11. hodiny, budete mať jedinečnú možnosť nazrieť na miesta, kde sa vyrábajú scény, kostýmy či kompletné vizuálne predvedenia vašich obľúbených inscenácií. Čarovný svet divadelného umenia zaujme nielen dospelých, ale aj deti, pre ktoré si SND tento rok pripravilo pestrý program. Už tradične sa môžete tešiť na zaujímavé workshopy, ktoré budú okrem iného venované aj divadelným umeleckým remeslám.

Bohaté aktivity pre deti a dospelých v podobe exkurzií a krátkych umeleckých čísel vyvrcholia premiérou detskej opernej inscenácie Nepredajme nevestu!, ktorá je komentovaným prierezom slávnej opery Bedřicha Smetanu. Obľúbený moderátor Martin Vanek prerozpráva deťom ďalší zaujímavý príbeh plný nečakaných zvratov a vzrušujúcej hudby.

I tento rok sa budete môcť stretnúť so svojimi obľúbenými hercami, spevákmi, tanečníkmi a tvorcami inscenácií na autogramiáde, alebo na detskom pódiu vo foyeri novej budovy SND. Pre generáciu pamätníkov bude pripravené aj tradičné Kino SND, tento rok bude venované životu a dielu zosnulých umelcov Slovenského národného divadla.

Okrem iného SND pozýva nazrieť do unikátnych priestorov Umelecko-dekoračných dielní Slovenského národného divadla, založených v roku 1959 profesorom Ladislavom Vychodilom. Odvtedy sa stali kreatívnym centrom scénických návrhov rôznych domácich a svetových umelcov a neoddeliteľnou súčasťou tvorby Slovenského národného divadla. V rámci prehliadky sa môžete tešiť aj na legendárny výťah v sklade kulís, ktorý sa svojou originálnou technickou koncepciou zaradil medzi svetové unikáty.

Všetci, ktorí sa zúčastnia na Dni otvorených dverí SND, môžu využiť výnimočnú 10 % zľavu na kúpu vstupeniek na predstavenia všetkých troch súborov SND.

Dod_snd.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X