V deň pohrebu Michala Kováča bude obmedzená MHD

Dopravné a bezpečnostné opatrenia, obmedzenia, uzávierka
ilustračné: SITA

Dopravné obmedzenia v súvislosti s pohrebom prvého prezidenta SR Michala Kováča sa vo štvrtok dotknú aj mestskej hromadnej dopravy.

K čiastočným obmedzeniam môže dôjsť v dopoludňajších hodinách pri presunoch zahraničných delegácií z letiska na Bratislavský hrad. V čase od 11.30 do 13.30 hod. budú úplne uzavreté Palisády, Hodžovo námestie, Staromestská ulica a Banskobystrická ulica. Po príchode smútočného sprievodu na Hodžovo námestie bude námestie následne uzavreté. Taktiež sa uzavrie aj Štefánikova ulica. Doprava bude odkláňaná po Pražskej a Šancovej ulici.

V čase policajnej uzávery Hodžovho námestia a Staromestskej ulice bude obmedzená – presmerovaná premávka MHD všetkých liniek premávajúcich v tomto úseku. Obmedzenia sa dotknú trolejbusových liniek číslo 203, 207, 208, 212 a autobusových liniek číslo 31, 39, 80, 83,84, 93, 94, 147 a 184.

Po skončení zádušnej svätej omše sa smútočný sprievod presunie zo Staromestskej ulice na Ondrejský cintorín. DPB počíta, že čiastočne dôjde k obmedzeniu MHD. Počas štátneho pohrebu posilní DPB výkon svojej dispečerskej služby, ktorá bude spolupracovať s políciou a operatívne riadiť bratislavskú MHD.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom