Deň Ústavy SR si Bratislavčania pripomenú Folklórnym festivalom Matice slovenskej

Folklórny festival
ilustračné: SITA

Prvý ročník Folklórneho festivalu Matice slovenskej, ktorý sa uskutoční v Ružinove, nadväzuje na tradíciu matičných folklórnych festivalov v Bratislave. Pre hlavné mesto bude príležitosťou osláviť Deň Ústavy SR.

Dom Matice slovenskej v Bratislave v spolupráci s mestskou časťou Ružinov privíta širokú verejnosť v amfiteátri na Štrkoveckom jazere 1. septembra o 16. hodine. Záštitu nad festivalom prevzal predseda Národnej rady SR Andrej Danko práve pre jeho súvis s Dňom Ústavy SR.

„Folklórny festival Matice slovenskej spojí v Ružinove tradičné dedičstvo našich predkov a oslavu 26 rokov základu modernej slovenskej štátnosti, čo Ústava Slovenskej republiky skutočne je. Naše dejiny nám dokazujú, že máme byť právom na čo hrdí, či už je to slovenský folklór alebo história,“ uviedol riaditeľ matičného domu Peter Schvantner.

Na javisku vystúpia známe domáce skupiny ako FS Karpaty a FS Ekonóm, ale predstavia sa aj FSk Bystričan zo Záhorskej Bystrice, FS Jánošík z Fiľakova či FS Máj z Piešťan. Z detských súborov vystúpi DFS Závoďan zo Závodu a DFS Matičiarik z Nových Zámkov. Matica a samospráva týmto prinášajú folklórny festival priamo obyvateľom hlavného mesta, ale aj verejnosti z iných častí Slovenska.

Folklorny festival ms.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk