Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jazykovy kurz karlova ves seniori.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: Karlova Ves
16. júna 2019 Zaujímavosti od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Desiatky karloveských seniorov absolvovali jazykové kurzy a naučili sa tak komunikovať v angličtine alebo nemčine

Seniori z Karlovej Vsi mali o jazykové kurzy veľký záujem. O tom svedčí aj počet zúčastnených.

Som veľmi rada, že záujem prevýšil naše očakávania. Znamená to, že dobre odhadujeme potreby našich seniorov. Aj do budúcna im radi vytvoríme možnosti takých aktivít, ktoré budú s obľubou využívať. Aktívna a zdravá staroba je ideál, ku ktorému sa chceme približovať,“ povedala na margo ukončenia jazykových kurzov starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová. Od začiatku roka sa zúčastnilo jazykových kurzov celkovo 49 starších Karlovešťanov. Záujem bol najmä o začiatočnícku úroveň A1, A2 čo sú začiatočníci.

Seniori – študenti sa chcú jazyky naučiť pre rodinu v zahraničí, ale aj pre lepšiu komunikáciu na dovolenke. „Pre mňa je privilégium vzdelávať ich. Sú pre mňa inšpiráciou, že sa stále chcú učiť. Majú z učenia radosť. Teraz sú viac samostatní, vedia vytvoriť vety, majú viac sebadôvery,“ dodáva Jayne Rybanská.

Mestská časť s kurzami cudzieho jazyka nekončí

Na kurze sa seniori naučili gramatiku, konverzovanie na rôzne témy a najmä zoznamovanie sa. „Naučili sa hovoriť o sebe a rodine, pýtať sa druhých, orientovať v teréne ale aj opísať ľudí, predmety, situácie či počasie alebo voľný čas,“ hovorí o svojich študentoch Daniel Godany. Študentom nemčiny zvolila lektorka tematickú učebnicu a témy, ktoré sa týkali bežného života, aby sa vedeli dohovoriť v praxi, v živote, povedať o niečo sebe.

Karlova Ves s kurzami cudzieho jazyka nekončí. „V databáze máme seniorov, ktorí majú záujem už aj o náročnejšiu úroveň B1. Hneď, ako sa nám nahlási dostatočný počet, otvoríme kurz aj pre nich. Nové kurzy budeme otvárať možno koncom septembra,“ informuje vedúca Referátu sociálneho, zdravotného a pre seniorov miestneho úradu Marcela Zacharová.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X