Deti budú môcť zhmotňovať svoje myšlienky v tábore digitálnych technológií

Fablab vaskova.jpg
Eva Vašková

Počas prázdnin som skonštruoval robota a vytvoril si 3D hračku – aj takýto môže byť prázdninový zážitok školáka, o ktorom bude v septembri spolužiakom rozprávať. V jedinečnej bratislavskej tvorivej dielni chystajú denný tábor digitálnych technológií.

Vedieť pracovať s modernými digitálnymi technológiami je dnes významnou zručnosťou. Laserové rezanie, 3D tlač či práca s takzvanými drobnými CNC zariadeniami rozvíja nielen technické zručnosti, ale aj kreatívne myslenie. Deti vo veku od 11 do 15 rokov sa počas aktuálneho prázdninového obdobia budú môcť s týmito technológiami zoznámiť a vyskúšať si ich. V bratislavskej kreatívnej dielni FabLab pripravujú Denný tábor digitálnych technológií.

Fablab vaskova 2.jpg
Eva Vašková

„Tábor je určený pre deti so záujmom o tvorivú činnosť realizovanú prostredníctvom rôznych moderných výrobných technológií. Vyskúšajú si napríklad 2D a 3D modelovanie, vinylové či laserové rezanie a 3D tlač. Vyrobiť si budú môcť svoje jedinečné tričko a 3D hračku. Tou pomyselnou čerešničkou bude skonštruovanie a naprogramovanie si malého robota. U nás vo FabLabe dostal takýto robot meno Otto,“ hovorí o tábore Jozef Vaško z FabLab Bratislava.

Na tábor sa je možné prihlásiť v dvoch turnusoch. Prvý začína už koncom júla, presnejšie 30. júla a potrvá do 3. augusta. Druhý začne 6. a potrvá do 10. augusta. Prihlasovanie je možné priamo prostredníctvom Fablab Bratislava.

Fablab vaskova 1.jpg
Eva Vašková

Zhmotňovanie myšlienok

Tejto kreatívnej dielni sa hovorí aj Fabrication (Fabulous) Laboratory, čiže úžasné laboratórium. Sídli v priestoroch Vedeckého parku Univerzity Komenského. Študentom, inovátorom či kreatívcom a podnikateľom poskytuje priestor pre zhmotňovanie svojich myšlienok. Práve prostredníctvom tam dostupných technológií ako sú 3D tlačiarne a skenery, laserové vyrezávače, drobné CNC stroje, ale napríklad aj elektrický šijací a vyšívací stroj môžu vznikať rôzne prototypy či realizovať sa rôzne inovatívne riešenia.

FabLab Bratislava podporuje i Hlavné mesto Bratislava.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk