Deti sa môžu aj tento rok hlásiť na Detskú Univerzitu Komenského Online

Detská univerzita
SITA

Na online štúdium sa môžu hlásiť deti od deväť do 14 rokov, prvá prednáška bude 11. júla

Deti čaká toto leto už 7. ročník Detskej Univerzity Komenského Online. Na prázdninovej online univerzite môžu študovať deti odkiaľkoľvek – zo Slovenska aj zahraničia. Stačí ak majú počítač, internet a chuť vzdelávať sa. Online univerzitu pre deti zabezpečuje IT spoločnosť Datalan. Informovala o tom na internetovej stránke www.dukonline.sk.

Do letnej univerzity sa každoročne hlásia stovky detí, pre ktoré pripravili organizátori inšpiratívne a zábavné prednášky. Prihlasovanie už spustili, aktívne bude do 31. júla. Riaditeľ spoločnosti Datalan Marek Paščák uviedol, že online univerzita je jedinečná príležitosť dozvedieť sa jednoduchou online formou mnoho netušených faktov z rôznych vedných disciplín. „Deti spoznajú fyzikálne zákony, chemické reakcie, príčiny prírodných javov, dôležité historické udalosti, sprostredkujeme im zaujímavosti z oblastí ako sú právo, financie, či psychológia, a cez počítač sa zoznámia s najlepšími profesormi – tento rok dokonca aj s profesorom z Oxfordu,“ prezradil Paščák s tým, že ani tento rok nebude chýbať špeciálny IT workshop, na ktorom deťom predstavia technológie budúcnosti a ukážu im, ako byť v bezpečí v digitálnom svete.

Online štúdium bude prístupné od 11. júla do 5. septembra. Na jeho úspešné absolvovanie bude potrebné správne odpovedať na aspoň šesť z deviatich online kvízov. Štúdium je určené pre deti od 9 do 14 rokov. So študentmi bude online komunikovať koordinátor, ktorý im bude nielen posielať výsledky online testov, ale aj zodpovie akúkoľvek otázku k štúdiu, prednáškam či profesorom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk