Deti si v nočnej hre národného múzea precvičia vedomosti o prírode

SNM
Foto: SITA

Sídlo Slovenského národného múzea sa vo štvrtok večer špeciálne otvorí pre vedomostnú hru detí Strašidlenie.

Nočnú vedomostnú hru aj tento rok v novembri pripravilo pre zvedavé deti Slovenské národné múzeum (SNM) – Prírodovedné múzeum v Bratislave. V poradí 11. ročník obľúbenej zábavno-vzdelávacej nočnej hry pre deti s názvom Strašidlenie sa uskutoční vo štvrtok 14. novembra o 18.00 hod. v sídelnej budove národného múzea na Vajanského nábreží v hlavnom meste. Ako ďalej agentúru SITA informovala Zuzana Vášáryová z centra múzejnej komunikácie SNM, vítané sú všetky deti vo veku 7 až 11 rokov, ktoré majú rady prírodu a neboja sa tmy.

Počas večerného Strašidlenia v múzeu si deti zmerajú svoje vedomosti o prírode. Čaká ich aj tajomný program plný zvierat, rastlín, pradávnych zabudnutých tvorov, ale aj pravekých ľudí. Spoločnosť im budú robiť strašidelní sprievodcovia, ktorí im pomôžu zdolať všetky úlohy a nástrahy v nočnom múzeu.

Tie si pre ne pripravia tajuplné múzejné bytosti – babka bylinkárka, strážca miliónového bohatstva z minulosti, mŕtva nevesta, múmia a iní duchovia. Strašidlá deťom ukážu zákutia múzea, do ktorých by sa ako bežní návštevníci cez deň nedostali.

Hra je súťažná, preto budú žiadať od detí odpovede na svoje otázky. Deti sa do súťaže museli najskôr prebojovať cez súťaž o najkrajšiu fotografiu farieb jesene. Viac podrobností o podujatí možno nájsť na webstránke Slovenského národného múzea tu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk