Deti z mestskej ubytovne Fortuna získali trojročný vzdelávací program

Mestska ubytovna fortuna vzdelavanie mladez.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Mestská ubytovňa získala vďaka spolupráci s Nadáciou Pontis vzdelávací program Budúcnosť INAK.

Mestská ubytovňa Fortuna v Bratislave získala vďaka spolupráci s Nadáciou Pontis trojročný vzdelávací program Budúcnosť INAK. Ako informovala hovorkyňa magistrátu Dagmar Schmucková, program je určený pre mladých ľudí, ktorých má podporiť v rozvoji ich potenciálu a talentu.

Zameriava sa predovšetkým na mäkké a digitálne zručnosti, kreatívne myslenie a podnikavosť. Zástupcovia hlavného mesta podpísali s Nadáciou Pontis tiež memorandum, ktorým vyjadrili ochotu spolupracovať v podobných aktivitách aj naďalej.

Vzdelávanie a tréningy

Hlavné mesto sa prostredníctvom svojej ubytovne Fortuna zapojilo do programu Budúcnosť INAK prvýkrát v roku 2022. Počas obdobia šiestich mesiacov testovali skrátenú verziu programu. „Mládež ubytovaná vo Fortune získala vedomosti, ktoré bude môcť využiť pri ďalšom štúdiu alebo priamo v praxi,“ priblížila Schmucková.

Nadácia Pontis poskytla vzdelávací obsah, tréningy pre pracovníkov s mládežou, pracovné listy a zabezpečila tiež expertov z firiem. Magistrát poskytol priestory, personálne zabezpečenie a ďalšiu finančnú a nefinančnú pomoc.

Program pre deti

Program je určený pre deti vo veku od 11 do 15 rokov. Vlani na jeseň organizovali nábor detí a vytvorili skupinu, ktorá sa bude na programe dvakrát týždenne zúčastňovať. Mimoškolský program zameraný na osobný rozvoj by mali navštevovať kontinuálne počas obdobia troch rokov.

Počas jeho trvania získajú zručnosti z oblasti komunikácie, dozvedia sa, ako riešiť konfliktné situácie, budú vedené k analytickému mysleniu, zlepšia si kritické myslenie a rozšíria digitálne zručnosti,“ poznamenala hovorkyňa mesta.

Pomoc dobrovoľníkov

Do programu sú zapojení aj dobrovoľníci – vysokoškolskí študenti, ktorí mladých ľudí v získavaní zručností podporujú. „V rámci realizácie programu Budúcnosť INAK získa mestská ubytovňa Fortuna aj inovatívne coworkingové centrum,“ uviedla Schmucková.

Úpravu priestorov profesijne zabezpečila spoločnosť YIT, ktorú Nadácia Pontis prepojila s ubytovňou Fortuna. Mesto financovalo materiál na zveľadenie priestorov. Prvé centrum Budúcnosti INAK vzniklo v roku 2019 v Trnave, druhé otvorili v septembri 2021 vo Zvolene.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk