Deti zo ZŠ Veternicová majú v karloveských školách miesto

ZŠ Veternicová
Foto: ilustračné, SITA

Všetky deti zo Základnej školy (ZŠ) Veternicová v mestskej časti Karlova Ves majú v ostatných karloveských školách miesto, tvrdí vedenie Karlovej Vsi.

„Analýza kapacít základných škôl v Karlovej Vsi ukázala, že všetkých 188 žiakov zo ZŠ Veternicová bude možné umiestniť do zvyšných troch základných škôl, ktoré má mestská časť Bratislava-Karlova Ves vo svojej pôsobnosti. Analýzu voľných kapacít vypracovala mestská časť v spolupráci s riaditeľmi škôl. Voľné kapacity počítajú aj s prípadným nárastom počtu žiakov v nasledujúcich školských rokoch,“ informoval karloveský hovorca Branislav Heldes.

Karloveské zastupiteľstvo odsúhlasilo zámer zrušenia ZŠ Veternicová, vedenie Karlovej Vsi túto zmenu odôvodňuje nedostatkom peňazí. Vyradenie ZŠ Veternicová zo siete základných škôl od 1. septembra definitívne potvrdí ministerstvo školstva.

Podľa hovorcu deťom budú od septembra k dispozícií ZŠ Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici 62, ZŠ na ulici Karloveská 61 a Spojená škola na Tilgnerovej ulici 14. „V súčasnosti sú rokovania s riaditeľmi škôl aj o možnosti presunu celých triednych kolektívov v záujme zachovania kontinuity vzťahov medzi žiakmi jednotlivých tried,“ vysvetlila starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová a doplnila, že úlohou Rady školy aj riaditeľky ZŠ Veternicová je, aby rodičov informovali o možnosti bezproblémového premiestnenia žiakov od nového školského roka.

Na Základnú školu Veternicová deti do prvého ročníka na nasledujúci školský rok zapíšu aj napriek tomu, že ju chcú zrušiť. „Podľa všeobecne záväzného nariadenia, ktoré schválili 16. februára, zápis prvákov bude aj na ZŠ Veternicová, keďže je stále v prevádzke. V prípade, že ju od 1. septembra zrušia, prváci budú môcť prejsť na ZŠ Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici v Karlovej Vsi, prípadne na inú školu podľa rozhodnutia rodičov,“ uviedol koncom februára Heldes.

Zápisy detí do štyroch základných škôl v Karlovej Vsi pre školský rok 2016/2017 budú v piatok 22. apríla od 15. do 18. hodiny a v sobotu 23. apríla od 8. do 12. hodiny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk