Detská pohotovosť na Antolskej končí, rodičia budú musieť hľadať neodkladnú pomoc pre svoje deti inde

Nemocnica sv. cyrila a metoda na antolska ulica petrzalka.jpg

Detská pohotovosť na Antolskej v Bratislave končí svoju činnosť. Rodičia teraz musia hľadať neodkladnú zdravotnú pomoc pre svoje deti inde.

Rodičia v Bratislave zažívajú šokujúcu stav, od 1. júna končí činnosť detská pohotovosť na Antolskej. Univerzitná nemocnica sv. Cyrila a Metoda v Petržalke oznámila, že pohotovostná ambulancia pri Klinike pre deti a dorast A. Getlíka SZU a UNB ukončuje svoju činnosť. Dôvodom je dlhodobý a postupný pokles počtu ošetrených pacientov a potreba zlepšiť kvalitu a bezpečnosť poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Rozsah poskytovania zdravotnej starostlivosti detskému pacientovi v tejto ambulancii a možnosti komplexnej diagnostiky a liečby v prípade potreby neodkladnej a urgentnej zdravotnej starostlivosti viedli k rozhodnutiu ukončiť činnosť pohotovosti,“ uviedli zástupcovia nemocnice.

Rodičia, ktorí sa spoliehali na rýchlu pomoc na Antolskej, budú teraz musieť vyhľadávať neodkladnú zdravotnú pomoc pre svoje deti v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v mestskej časti Nové Mesto. Tento ústav poskytuje komplexnú starostlivosť a je primerane dostupný pre všetkých obyvateľov, aj z Petržalky.

Rodičia, ktorí sú zvyknutí navštevovať Antolskú, musia teraz prehodnotiť svoje možnosti a v prípade núdze by sa mali obrátiť na NÚDCH. Aj keď táto zmena môže priniesť určité komplikácie, nemocnica aj miestna samospráva veria, že pacienti a ich rodiny rýchlo nájdu nové riešenia a prispôsobia sa novej situácii.

Ďakujeme za pochopenie a veríme, že nové opatrenie nespôsobí priveľké komplikácie vo využívaní zdravotnej starostlivosti pre našich najmenších,“ dodala mestská časť Petržalka aj v mene predstaviteľov nemocnice.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk