Detská univerzita Komenského otvorí svoje brány už trinástykrát

Detská univerzita
BSK

Divadlo Aréna a Univerzita Komenského pripravujú už po trinástykrát letnú univerzitu pre deti. Brány sa mladým študentom otvoria 1. júla o 11. hodine v Aule UK, kde bude prvá prednáška spojená so slávnostnou imatrikuláciou. Pre študentov je pripravených celkom deväť prednášok a 34 workshopov.

„Je to sympatická akcia práve pre deti vo veku od 9 do 14 rokov, ktoré sa rozhodli obetovať prázdniny a svoj voľný čas, aby sa mohli hlbšie vzdelávať, upevňovať svoje vedomosti a spoznať niečo nové. Výnimočnosť tejto akcie potvrdzujú aj prednášajúci docenti, profesori a taktiež významne osobnosti, ktoré Detskú Univerzitu Komenského podporujú alebo sa na nej priamo zúčastňujú. Verím, že aj tento ročník bude úspešný a Detskú Univerzitu Komenského absolvuje veľa detí. Prajem im veľa úspechov v štúdiu,“ odkázal mladým študentom podpredseda Bratislavského kraja Igor Bendík.

Detská univerzita
SITA

Detskú Univerzitu Komenského je možné už piatykrát absolvovať aj online. „Začína to byť skutočne bohaté, pretože minulý rok sme prekročili počet 4 000 absolventov. Perličkou je, že tí študenti sa nám stále vracajú,“ doplnil riaditeľ Divadla Aréna Juraj Kukura. V tomto roku je prihlásených 340 študentov.

Úvodnú prednášku na tému Prečo je predseda NR SR druhý muž v štáte? prednesie predseda Národnej rady Slovenskej republiky Ing. Peter Pellegrini. Mladí študenti sa môžu tešiť aj na prednášky prof. MUDr. Juraja Šteňa, DrSc. s názvom Prečo máme nervy a prečo nám niekto lezie na nervy?, doc. Ing. Jána Haščíka, PhD. rozlúskne Prečo vyrábať elektrinu v jadrovej elektrárni a doc. RNDr. Lucia Kršková, PhD. zodpovie Prečo krava bučí a kohút kikiríka?

Cyklus prednášok je obohatený o dobrovoľný program sprievodných podujatí a pripravených je 34 workshopov. K tradičným aktivitám patrí kariérny a hip-hopový workshop, exkurzie a tvorivé dielne v Slovenskej národnej galérii, Slovenskom národnom múzeu a v Slovenskej filharmónii. Študenti budú mať možnosť navštíviť priestory slovenskej armády v Nitre a v Kuchyni, Energoland Atómovej elektrárne v Mochovciach či školu v prírode na Planinke, či výrobný závod Volkswagen.

Tradične vysokému záujmu sa teší Hodina otázok a odpovedí v Slovenskom parlamente. Po skončení projektu aj v tomto roku vydajú ilustrovanú knižku so všetkými prednáškami. Podrobnejšie informácie o programe sú na stránke http://www.duk.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk